video thumb

سکوت دولت و مجلس در خصوص ارزهای دیجیتال باید شکسته شود – ارز دیجیتال

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با توجه به اهمیت ارزهای دیجیتال

به نقل از خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت ارزهای دیجیتال در دنیای تجارت، اظهار داشت:

علت سکوت دولت در برخی زمینه‌ها و از جمله ارزهای دیجیتال این است که دستگاه‌های اطلاعاتی دراین زمینه اطلاعات لازم را ارائه نمی‌کنند.

او با اشاره به این نکته که ارزهای دیجیتال می‌توانند سودآور و به همان نسبت زیان آور باشند ادامه داد:

اینکه تا کنون در زمینه ارزهای دیجیتال کاری صورت نمی‌گیرد به دلیل کمبود اطلاعات است، ارزهای دیجیتال می‌توانند سودآور و به همان نسبت زیان آور باشند؛ اما اطلاعات لازم را برای مدیریت آن در اختیار نداریم.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرایط عادی اقتصادی نداریم، بیان داشت:

کشورهای دیگر که شرایط اقتصادی عادی دارند و درگیر شرایط سیاسی برون مرزی نیستند به راحتی از فضای دیجیتال استفاده کرده‌اند .

وی گفت:

این کشورها از شرایط ارز دیجیتال راضی بودند و تا امروز ابراز نارضایتی از آنها اعلام نشده، به نظر می‌رسد این روش جواب داده است؛ اما ایران شرایط عادی اقتصادی ندارد.

یوسفیان ملا با توجه به شرایط حاکم در ایران اظهار داشت که مجلس، مرکز پژوهش ها و کمیسیون های مرتبط باید وارد موضوع ارزهای دیجیتال شوند.

باید خیلی حساب شده در فضای دیجیتال حرکت کرد، دولت نباید در این زمینه سکوت کند، مجلس، مرکز پژوهش ها و کمیسیون های مرتبط باید وارد موضوع ارزهای دیجیتال بشوند.

این نماینده مجلس تاکید کرد:

باید ارز دیجیتال در ایران هدایت شود و مردم را نسبت به شرایط و قوانین بین المللی و قوانین حاکم بر کشور آگاه کنند و مشخص شود که در شرایط تحریمی خرید و فروش ارز دیجیتال هزینه ای برای مردم دارد یا خیر.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه هنوز شرایط ارز دیجیتال روشن نیست و باید دست به عصا حرکت کرد، عنوان کرد:

مردم وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند؛ اما از آنجایی که این بازار قابل پیش بینی نیست دولت نمی‌تواند برای آن تصمیم گیری کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ