video thumb

مهارت های مرتبط با بلاک چین؛ برای کسب و کارهای امروزی

blockchaind یا همان بلاک چین به یک فناوری جدید و امروزی گفته می شود، که امکان توزیع اطلاعات دیجیتال را بدون امکان کپی آنها توسط دیگران فراهم می کند. و می توان گفت بلاک چین نوعی سیستم ثبت اطلاعات بدون امکان تغییر و کپی است. به این معنی که در بلاک چین امکان ثبت اطلاعات مربوط به دارایی ها مانند بیت کوین وجود دارد. در کل می توان گفت این فن آوری توانسته به فضای مجازی کاربردهای بیشتری ببخشد. اما ضرورت و اهمیت روز افزون بلاک چین بر کسی پوشیده نیست و می توان گفت یکی از عوامل بازدارنده در شرکت های مختلف برای بهره مندی از قابلیت های بلاک چین عدم وجود مهارت کافی در این زمینه است.

از آنجایی که بلاک چین نوع جدیدی از فضای مجازی و شبکه اینترنت به شمار می آید. زیرا اطلاعات در آن مانند بلوک های منظم، طبقه بندی شده اند. بر این اساس توانسته فضای اشتغال را نیز دگرگون نماید، یعنی بلاک چین منجر به ظهور شغل های جدیدی شده است. و حتی می توان گفت در بلاک چین و فضای مجازی فرصت های شغلی به چهار برابر گسترش یافته است. و این نشان دهنده ظرفیت بالای آن است. که می تواند حتی بر روی فضای اشتغال چتر حمایتی خود را پهن کرده و در حوزه های مختلف به کمک مردم بیاید. با وجود تمام پیشرفت ها بلاک چین توانسته جایگاه مناسبی را در صنایع به دست بیاورد. بنابراین تقاضا برای آن نیز در حال افزایش می باشد. البته این تقاضا تنها در این حوزه و برای توسعه دهندگان نمی باشد. و در بسیاری از زمینه ها این تقاضا وجود دارد.

تمرکز بلاک چین بر روی فناوری است

یکی از خصوصیت های بلاک چین این است که، به جای ساده تر کردن فرآیند کسب و کارها بر روی فناوری تمرکز دارد. بنابراین علاقمندان این حوزه باید بدانند که داشتن اطلاعات در این زمینه به علاوه توانایی تجزیه و تحلیل تجارت شرکت ها و شناسایی نقاط مثبت و کارایی و نقاط ضعف این شرکت ها از توانایی های ضروری است، که باید بیاموزند. این امر می تواند در موفقیت آنها نقش موثری داشته باشد. به این معنی که کاربران بلاک چین باید بتوانند داده های موجود را به خوبی بررسی و ارتباطات لازم را بین شرکت خود و مشتریان فراهم نمایند.زیرا فناوری که ارزهای دیجیتال بر بستر آن قرار گرفته اند، یعنی بلاک چین بسیار حیرت آور است. این فناوری به کاربران کمک کرده تا در زمان و مکان محدود نباشند و واسطه ها را از معاملات خود حذف نمایند.

بلاک چین دارای مزایای زیادی است و بسیاری از کاربردهایش در صنایع و دانشگاه ها در آینده و با پیشرفت این تکنولوژی به فعلیت خواهد رسید. زیرا بلاک چین می تواند نفوذ خود را به هر صنعت و صنفی باز نماید. بنابراین لازم است در این عرصه همگام با پیشرفت های فناوری در جهان به آن توجه ویژه شود و از مزایای آن غافل نشد. امروز دیگر همه شرکت ها و کاربران فضای مجازی و ارزهای دیجیتالی باید بلاک چین را به عنوان یک سیستم فناوری جدید بپذیرند و با آن به عنوان یک ارایه دهنده سرویس مشارکت لازم را داشته باشند. کسب مهارت در این عرصه به کاربران توانایی هایی را می دهد که برای برتری داشتن و مهارت پیدا کردن در این حوزه کارآمد خواهد بود. و این یکی از راه های پرسود برای علاقمندان می باشد.

یجاد ارتباط میان تکنولوژی ها و در پلتفرم های مختلف؛ نیاز کسب و کارهای امروزی

یکی از مواردی که در کسب و کارهای امروزی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، ایجاد ارتباط میان تکنولوژی ها و در پلتفرم های مختلف می باشد. که البته همین امر نیز ریسک خاص خود را خواهد داشت. همچنین لازم است با سیستم های سرمایه گذار نیز تعامل لازم را برقرار نمود. زیرا این یکپارچگی از اهمیت زیادی برای جلوگیری کردن از به وجود آمدن تأخیر در کسب و کار می شود. همچنین اثر دیگری که دارد، این است که خروجی مناسبی در کسب و کار به دست می آید. زیرا امروزه همه دنیا شاهد تحولاتی روز افزون و گسترده در حوزه های تبادل اطلاعات و فناوری های نوین در عرصه کسب و کار هستند. همین امر ضمن آسان تر کردن مبادلات در سراسر جهان که منجر به افزایش ثروت و قدرت مردم می شود، نیازمند روش ها و خط مشی های جدید تری در مدیریت کسب و کار است.

از یک نکته در فناوری بلاک چین غافل نباید بود و آن این است که همه بسترهایی که در آن وجود دارد، همه قراردادهای هوشمند را پوشش نمی دهد. بنابراین بهتر است برای سرعت دادن به کسب و کارهایتان در تولید قراردادهای هوشمند از دفاتر تخصصی توزیع بهره ببرید. متخصصین بلاک چین همان افرادی هستند که به قابلیت های همه پلتفرم های بلاک چین و زبان های برنامه نویسی تسلط داشته و به خوبی در فضای بلاک چین کار می کنند. شما باید درک عمیقی از اصول اولیه این فناوری به علاوه قراردادهای هوشمند، حملات به بلاک چین و الگوریتم های هوشمند داشته و به خوبی به موارد استفاده از بلاک چین تسلط داشته باشید. همچنین باید بتوانید در فاندامنتال های بلاک چین دارای مهارت بوده و در نتیجه از کارآفرینی لازم در کسب و کارتان بهره ببرد.

البته که داشتن مهارت در بلاک چین به تنهایی نمی تواند در کسب و کارتان مفید باشد، بلکه باید مهارت های دیگری از جمله مدیریت و ایجاد نظم در کارتان را به دست بیاورید. همچنین برای موفقیت روزافزون باید بتوانید نیروهای ماهر در حوزه های اجرا، طراحی، تست، نگهداری و گسترده سازی نیز را جذب کنید. میدان برای کار در حوزه بلاک چین باز و گسترده است. و شما می توانند همگام با جهان در این عرصه قدم برداشته و با کمک نیروهای کارآمد کسب و کارتان را گسترش دهید. تقاضای زیادی برای کار با متخصصین بلاک چین وجود دارد، و این بخش یک بخش پر رونق است. که می تواند فرصت های طلایی را برای کار با این افراد را فراهم نماید.

اهمیت و ضرورت شناخت صحیح پلتفرم بلاک چین 

یکی از چالش های مهم امروز که کسب و کارهای زیادی را درگیر خود کرده است، شناخت صحیح پلتفرم بلاک چین می باشد. بلاک چین اتصال زنجیره بلاک هایی است، که رمز نگاری شده و تاریخچه تراکنش ها، در آن غیر قابل تغییر است و به نظر می رسد، یک پایگاه امن برای داده ها باشد. در بلاک چین هر تراکنش دارای امضای دیجیتالی بوده و هر بلاک به بلاک قبلی متصل است. با قرار دادن مقدار هش قبلی یک بلاک جدید ساخته می شود و آرایه تراکنش ها در سازنده بلاک، ایجاد خواهد شد. کار تراکنش ها در بلاک چین با اجماع در شبکه، صورت می گیرد. بنابراین پلتفرم بلاک چین با تعداد پلن ها و چارچوب های کاری که دارد می تواند کاربران را کمی دچار سردرگمی نماید.

بنابراین با شناخت درست و عمیق از پلتفرم های مختلف موجود مانند پلتفرم اتریوم یا ریپل و غیره این امکان را برای خود فراهم کنید که با تشخیص صحیح پلتفرم و با توجه به قابلیت هایی که دارد و مناسب کسب و کار شما است آن را انتخاب نمایید. به این فناوری می توانید اینگونه نگاه کنید که بلاک چین ابزاری است که به شما برای رسیدن به اهدافی بزرگ تر کمک خواهد کرد. زیرا بلاک چین دارای قابلیت های بالقوه ای است. که در آینده بسیاری از آنها به منصه ظهور خواهد رسید. این فناوری که به انجام تراکنش هایی سریع و ارزان کمک می کند. دسترسی به سرمایه را آسان و افزایش می دهد. ضمن آنکه امنیت داده ها و حریم خصوصی کاربران نیز بالا می باشد. بلاک چین با ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند امکان تجارت آزاد را در انواع کسب و کارها با ایجاد اعتماد متقابل در تجارت فراهم می نماید،و این قابلیت را دارد تا شما با کمک آن برای معاملات خود برنامه ریزی لازم و زمان بندی مناسب را داشته باشید.

هر روز با پیشرفت قوانین و بهتر شدن آنها سیستم های حفاظتی برای نگهداری از داده ها و حفظ حریم خصوصی افراد نیز در حال تغییر می باشند. در این عرصه مباحثی چون رمزنگاری کلید خصوصی، رمز نگاری هشینگ، پروتکل مرکل، منحنی ها و امضاهای دیجیتال از مهم ترین و ارزشمند ترین مباحث حفاظتی و امنیت داده ها به حساب می آیند. که باید به آنها توجه ویژه ای بشود. برای اینکه اطلاعات مربوط به کسب و کار شما مورد سوء استفاده قرار نگیرد، می توانید از راه حل بلاک چین استفاده کنید. به این صورت که داده های محرمانه و حساس را به جای اینکه در یک پایگاه داده ذخیره کنید، در شبکه بلاک چین قرار دهید، زیرا بلاک چین یک شبکه توزیع شده و رمز نگاری شده است. تنها شخصی که می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد کسی است که کلید دسترسی را دارد و می تواند این داده ها را کنترل کند.

ساده سازی دست آوردها؛کاربرد اصلی بلاک چین

کاربرد اصلی بلاک چین در کسب و کارهای امروزی شما در واقع می تواند، ساده سازی دست آوردهای خروجی کار شما باشد و بهتر است فراموش نکنید، بلاک چین نمی تواند یک تکنولوژی جایگزین برای شما باشد. بلاک چین در کسب و کار شما ضمن اثربخشی ممتاز، می تواند امنیت داده ها و ارزان بودن یعنی کم هزینه بودن بهره مندی از آن را برایتان به ارمغان بیاورد. البته شما نیز باید استاندارهای روز را بشناسید. و از مشاوره گرفتن در مورد هر بلاک چین و اصول مربوط به آن نگریزید. شما ناگزیر به شناخت عمیق و دقیق از بلاک چین هستید. به خصوص هر بلاک چین موفق را باید بهتر بشناسید. زیرا این فناوری محوریت دیتا بیس ندارد. و به عنوان یک تکنولوژی نو برای اینکه بتواند کارایی خود را در کسب و کارتان به منصه ظهور برساند نیازمند مهارت در بهره مندی از آن و شناخت قابلیت های آن خواهید داشت.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ