video thumb

فیلیپین به دنبال نظارت حمایت مالی از تروریسم به وسیله ارزهای دیجیتال

مقامات بانک مرکزی فیلیپین به طور دقیق حمایت مالی از تروریسم به وسیله ارزهای دیجیتال را زیر نظر می ‌گیرند. رئیس بانک مرکزی فیلیپین بنجامین دیوکنو (Benjamin Diokno) در مورد احتمال استفاده از ارزهای دیجیتال برای کمک رسانی مالی به تروریسم هشدار داد و اعلام کرد که بانک مرکزی فیلیپین (BSP) به طور کاملا دقیق به نظارت بر روی چگونگی استفاده از این ارزها در این کشور خواهد پرداخت.

ارزجو: این اخبار توسط روزنامه انگلیسی زبان فیلیپین استار (Philippine Star) در تاریخ ۱۰ ژوئن منتشر شده است. علاوه بر مسائلی که دیوکنو به آن اشاره کرده است، یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی فیلیپین یعنی دیوا گویینیگاندو (Diwa Guinigundo) نظرات خود را در مورد ارزهای دیجیتال، در کتابی که هنوز نام آن انتخاب نشده، ولی در مورد بیت کوین نوشته شده است، بیان داشته.

دیوکنو از پتانسیل استفاده از بیت کوین به عنوان واحدی از حساب، مدیوم رد و بدل شدن پول و منبع ارزشمند مالی، انتقاد کرد و ادعا نمود که نقدینگی این ارز دیجیتال بزرگ به تمام این سه نکته ذکر شده، بستگی دارد.

این مدیر بانک تشخیص داده است که بلاک چین و تکنولوژی های مربوط به این لجر می ‌توانند برای پرداخت و انجام تراکنش های همتا به همتا مفید باشند و این مسئله، پتانسیل ریسک را برای بخش بانک ‌های سنتی افزایش می ‌دهد:

«نظریه بازی‌ ها، احتمال ایجاد اختلال در عملکرد در زمان شکست بازار را ایجاد می‌ کند. در این صورت، دیگر اعتباری برای بانک مرکزی یا طرف سوم معامله که می تواند به عنوان ارائه دهنده جدیدترین امکانات مالی مطرح شود، وجود نخواهد داشت.»

گویینیگاندو گفت که بانک مرکزی ترجیح می دهد از لحاظ رشد فناوری‌ های مالی از روش‌های قانون گذاری شده سود ببرد تا توازن مزایای آینده نگرانه تکنولوژی های نوآورانه مالی با مشتریان قدرتمند و حمایت از سرمایه گذاران حفظ شود.

فیلیپین استار، اطلاعات جدید خود را از مرکز نظارت بر نوآوری و ریسک تکنولوژی بانک مرکزی می‌گیرد و اعلام کرده است که ارزش تراکنش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ تقریبا دو برابر شده و به میزان ۳۹۰/۳۷ میلیون دلار رسیده است در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۷ در واقع ۱۸۹/۱۸ میلیون دلار بوده است.

این اطلاعات نشان می دهد که تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال به میزان ۲۰۸/۲۷ میلیون دلار بوده، میزان تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات نیز به میزان ۱۷۳/۳۳ میلیون دلار بوده است و وجوه دریافتی قابل رمزنگاری بین‌المللی برابر با ۸/۷۷ میلیون دلار بوده است.

در فوریه امسال فیلیپین تعدادی از قوانین جدید در مورد توکن‌ های امنیتی و صدور مجوز بهره‌برداری از اینگونه ارزها را تصویب کرده است.

بانک مرکزی فیلیپین از صرافی های داخلی این کشور خواسته است که مجوز خود را دریافت کنند. کمپانی‌ های حمل و نقل و مالی نیز باید مجوز مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم (CFT) و (AML)، مدیریت ریسک و حمایت از مصرف کننده را از فوریه سال ۲۰۱۷ دریافت می‌کردند.

اوایل امسال بیت مکس ونچرز (bitmex ventures) در یک صرافی ارز دیجیتال که مجوز خود را از بانک مرکزی فیلیپین دریافت کرده بود، سرمایه گذاری کرد و در ماه آوریل، شرکت خدمات پرداخت بیت‌ اسپارک (bitspark) آمادگی خود را در مورد اجرای برنامه ‌هایش برای ارائه یک ارز دیجیتال بر اساس پول ملی فیلیپین یعنی پزو اعلام کرده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ