video thumb

اضافه شدن رشته تحصیلی فناوری بلاک چین به دوره‌های دانشگاه‌های کانادایی

یک دانشگاه در کانادا مدرک تحصیلی در زمینه تکنولوژی بلاک چین ارائه می ‌کند. دانشگاه کانادایی بریتیش کلمبیا (UBC) اعلام کرده است که برنامه ای برای آموزش تکنولوژی لجر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه بریتیش کلمبیا این خبر را در گزارش مطبوعاتی در یازدهم ژوئن اعلام کرده است.

ارزجو: این دوره تحصیلی به طوری که گفته شده است به منظور ایجاد رقابت در زمینه تکنولوژی بلاک چین بوده و تمرکز آن بر روی چهار حوزه منافع عمومی می باشد: بهداشت و سلامت، انرژی پاک، تکنولوژی قانون ‌گذاری و مسائل بومی.

دانشگاه بریتیش کلمبیا گفته است که امیدوار است تعداد ۱۳۹ دانش آموز را در یک مقطع ۶ ساله آموزش دهد. دانش ‌آموختگان باید بتوانند به ابزارهایی برای تغییر و تحول راه حل های بلاک چین دسترسی پیدا کنند و همچنین به شناخت فرصت‌ هایی برای پیاده‌ سازی بلاک چین دست پیدا کنند.

میتاکس (Mitacs) ارگان تحقیقاتی ملی غیرانتفاعی کانادا و ۱۵ شریک صنعتی آن، به میزان ۲/۴۴ میلیون دلار برای ۱۵۶ دوره انترنی و پروژه های دکترا، بودجه فراهم کردند.

همان طور که قبلاً توسط کوین تلگراف (Cointelegraph) گفته شده بود، دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور در سال ۲۰۱۴ کلوبی مختص بیت کوین راه اندازی کردند. این کلوب ادعا می کند که هدف آن، فراهم آوردن محیطی است که ایده های مرتبط با بیت کوین، پروژه ها، برنامه ها، رویدادها و مشاغل مربوط به بیت کوین را بتوان مورد بررسی قرار داد و باعث رشد و گسترش آنها شد.

این کلوب بر روی تحصیلات و موارد مرتبط با بیت کوین تمرکز می کند و برای افراد ساکن در این دانشگاه که تمایل به پرداخت با بیت کوین دارند نیز امکاناتی فراهم کرده، آموزش‌هایی نیز توسط افراد متخصص این صنعت در این کلوب ارائه می‌ شود و همچنین برای پیشرفت و توسعه بیت کوین در دانشگاه تلاش می‌ شود.

در آخر ماه مه، دانشگاه دوبلین نیز با همکاری کمپانی ایرلندی شبکه تکنولوژی آی ‌سی ‌تی اسکیلنت (ICT Skillnet) به همکاری پرداخت تا بتواند برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، در زمینه تکنولوژی بلاک چین که اولین دوره آموزشی در این زمینه در ایرلند می باشد را برگزار کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ