یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

دیدار هیئت نماینده‌ی اوکراینی با مقامات استونی به منظور ارزیابی بلاک چین در دولت!

طبق بیانیه‌ی سایت اداری رئیس جمهور اوکراین، یک هیئت نماینده‌ی اوکراینی از استونی جهت ارزیابی کارشناسانه از دولت الکترونیکی آن‌ها بازدید به عمل آورد. براساس بیانات میخائیل فدوروف (Mikhail Fyodorov)، مشاور رئیس جمهور اوکراین، این هیئت در ۱۰-۱۱ ژوئن با مقامات استونی دیدار کرد. این احزاب برای بحث در مورد همکاری های آینده در زمینه‌ی توسعه فناوری های جدید، و مشاوره در مورد مفهوم govtech (دولت الکترونیک) اوکراین “دولت در یک گوشی هوشمند” با یکدیگر ملاقات کردند.

فدوروف اظهار داشت که استونی، اولین مقام دولتی در جهان بود که انتخابات خود را به صورت دیجیتالی انجام داد و ۹۹ درصد خدمات ارائه شده در این کشور توسط اینترنت انجام می شود. این مقام رسمی ادعا کرد که هدف اوکراین، پیاده سازی فناوری ها و رویکردهای نوآورانه و بروز و رویکردهای مفهوم دولت الکترونیک در این کشور است.

براساس این اطلاعیه، این هیئت نماینده بیش از ۱۰ جلسه با مقامات اصلی استونی، از جمله نمایندگان کمیسیون اروپا، وزارت امور خارجه، سیستم های آژانس اطلاعاتی، آکادمی دولت الکترونیکی استونی و غیره برگزار کرده است.

دولت استونی به طور فعال فناوری بلاک چین را در سرویس ها و ادارات مختلف به کار می برد و ادعا می کند که آنها اولین کشور در جهان بوده اند که فناوری بلاک چین را در سیستم های تولید خود اتخاذ کرده اند تا از یکپارچگی سوابق و سیستم های دیجیتالی اطمینان حاصل کنند.

در سال ۲۰۱۶، مقامات استونی اعلام کردند که در ابتکاری خلاقانه، فناوری بلاک چین را به منظور ثبت سوابق بهداشتی به کاربرده اند و این کار را با همکاری ارائه دهنده خدمات سیستم اطلاعات ایالات متحده به نام Guardtime انجام داده اند. همچنین گفتنی است که استونی این فناوری را در برنامه های e-residency خود و در میان نهادهای عمومی به کار برده است.

اخیرا کوین تلگراف گزارش داد که استونی، به همراه بریتانیا و نروژ، به زودی نتایج طرح اولیه بلاک چین را برای دیجیتالی کردن سوابق دولت در دفتر ملی بایگانی ارائه خواهند داد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ