video thumb

رویارویی پلتفرم معاملاتی مک‌ آفی با حمله‌ی DOS بلافاصله پس از راه‌اندازی!

بر اساس پست منتشره در توئیتر رسمی مک آفی در روز ۱۲ ژوئن، پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال مک آفی از مشتاقان ارزهای دیجیتال، بلافاصله پس از راه اندازی توسط هکرها مورد حمله‌ی محروم سازی از سرویس (DOS) قرار گرفت. با توجه به این پست، وب سرویس های پلتفرم معاملاتی McAfeeMagic با یک حمله DOS Orbiting Ornament Orbiter (HOIC) در معرض حمله قرار گرفتند.

وب سایت امنیت فضای مجازی Imperva حمله HOIC DOS چنین توصیف می کند که Orbit Orbit Ion Cannon ابزاری است که برای راه اندازی حملات DoS و DDoS استفاده می شود و هدف آن سقوط شبکه با ایجاد ترافیک وب و تعطیل کردن یک وب سایت یا سرویس است. با این حال، مک آفی در همان روزی که وب سایت فعال بود این توئیت رامنتشر کرد.

با توجه به همین پست، پلتفرم معاملاتی McAfeeMagic به کاربران اجازه می دهد تا در ۸ صرافی ارز دیجیتال مبادلات خود را انجام دهند، به این ترتیب معامله گران دیگر نیازی ندارند تا برای معامله‌ی ارزهای دیجیتال به چندین صرافی مراجعه کنند، همچنین امکان معاملات سایه ای (Shadow trading) را برای معامله گران ارزهای دیجیتال حرفه ای فراهم می آورد و ارز فیات را از طریق بازار خارج از بورس (OTC) به ارز دیجیتال تبدیل می کند.

گفتنی است که قابلیت‌های معاملاتی دیگری هم در این صرافی قرار گرفته است که از جمله می‌توان به «ثبت کن و فراموش‌ کن» (set and forget) اشاره کرد. با این ویژگی معامله‌ گران می‌ توانند همزمان سفارشات خرید و فروش ثبت کنند. هیچ محدودیت قضایی و کشوری هم برای استفاده از این پلتفرم تعریف نشده است.

همچنین گفتنی است که جان مک آفی قصد دارد تا توکن مخصوص خود را تحت عنوان “McAfee Freedom Coin” در پائیز سال جاری معرفی کند. مک آفی طرح خود را برای راه اندازی سکه این چنین توصیف می کند که این سکه ذاتا با ارزش بوده و ارزش خود را از طریق هیچ دارایی دیگری به دست نیاورده است. وی عنوان کرد:

این سکه مبتنی بر هیچ کالایی نبوده و ارزش آن به هیچ آیتم خارجی وابسته نیست. همچنین لازم به ذکر است که ارزش این سکه نسبت به سایر ارزها همیشه صفر خواهد بود.

همانطور که پیش تر نیز توسط کوین تلگراف گزارش شده است، شبکه اتریوم با توجه به حملات DOS در سال ۲۰۱۶، با مسائل جدی روبرو شد. کاربران مخرب با انجام تراکنش های بیش از حد، موجب ایجاد ترافیک در این شبکه شدند و باعث شدند که شبکه‌ی اتریوم یک هاردفورک برای بلاک چین خود معرفی کند تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ