video thumb

FME، اولین شرکت پول الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین را در ایسلند مورد تائید قرار داد!

با توجه به گزارش منتشره از اداره نظارت مالی (FME)، تنها قانون گذار مالی در ایسلند، این سازمان اولین شرکت پول الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین را در این کشور مورد تائید قرار داد.

همانطور که توسط کوین دسک گزارش شده، Monirey که در ریکیاویک واقع شده و توسط شرکت نرم افزاری بلاک چین شرکت ConsenSys پشتیبانی می شود، به منظور ارائه خدمات پرداخت ارز فیات با استفاده از بلاک چین اتریوم (ETH) توسط سازمان نظارت مالی ایسلند مورد تائید قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، مونریوم (Monerium) اولین شرکتی شده است که تحت چارچوب پول الکترونیکی که یک چارچوب قانونی اروپایی استT فعالیت می کند و این چارچوب، مونریوم را قادر به ارائه خدمات پول الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین در سراسر منطقه اقتصادی اروپا (EEA) کرده است.

Jón Helgi Egilsson، یکی از بنیان گذاران مونریوم و رئیس اسبق هیئت نظارت بر بانک مرکزی ایسلند، این خبر را در کنفرانس ارزهای دیجیتال در استکهلم نیز اعلام خواهد کرد.

بر اساس گزارش کوین دسک، مونریوم در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک ارز فیات مبتنی بر بلاک چین با پشتوانه‌ی کرون ایسلند به نام ISK می باشد تا امکان پرداخت های برون مرزی را در این ارز و بدون واسطه مالی فراهم کند. این ارز دیجیتال در مرحله‌ی اولیه در سراسر اتحادیه اروپا فعال خواهد بود. همچنین گفتنی است که این شرکت قصد دارد تا این ارز الکترونیکی را بر اساس سیاست های نظارتی خود در این زمینه به کشورهای بیشتری معرفی کند.

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹، ConsenSys به مبلغ ۲ میلیون دلار در مونریوم سرمایه گذاری کرد و اندرو کیز (Andrew Keys)، یکی از بنیان گذاران این شرکت مدعی شد که سرمایه گذاری در این شرکت ایسلندی با هدف همکاری با مراکز رشد علمی و دانشگاهی به منظور ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای یک آینده‌ی غیرمتمرکز و مستقل صورت گرفته است.

اخیرا کوین تلگراف مصاحبه ای با جوزف لوبین، یکی از موسسان ConsenSys، منتشر کرد که در آن جوزف لوبین اعلام کرد که بلاک چین اتریوم تا به امروز به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ