video thumb

رییس سازمان فناوری: ماینینگ ها نباید از برق یارانه‌ای استفاده کنند

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات «امیر ناظمی» ، گفت: باوجودی که ماینینگ به عنوان صنعت معرفی شده اما دیده می شود که از برق یارانه ای ارزان قیمت در این زمینه به شکلی نادرست استفاده می شود.
پیش از این نیز معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو از گسترش فارم‌های ماینینگ خبر داد و اذعان کرد: در صورت تداوم روند افزایشی مصرف برق، این وزارتخانه مجبور به تعیین تعرفه صادراتی برق برای استخراج کنندگان بیت کوین می شود.
“همایون حایری” گفت: باوجود تنگناهایی که در صنعت برق و یارانه آن وجود دارد متاسفانه عده ای بی توجه به شرایط موجود، از برق ارزان قیمت برای ماینینگ استفاده نادرست می کنند.
معاون وزیر ارتباطات در جریان تشریح کارنامه دولت الکترونیکی، گفت: دولت برای رفع این مشکل در کمیسیون های اقتصادی و کمیسیون‌های فرعی، اصلی و تخصصی تدابیری اندیشیده و نکته نظرات و پیشنهادهای خود را ارایه داده بود.
“امیر ناظمی” افزود: این طرح پیشنهادی ، موفق کسب اکثریت آرای هیات وزیران نشد و به کمیسیون اقتصادی برای بررسی بیشتر عودت داده شد که امید می رود این طرح دوباره مورد بازبینی قرار گرفته و در هیات وزیران مطرح و رای اعتماد بگیرد.
وی در ادامه استفاده ماینینگ ها از برق یارانه ای را نادرست ارزیابی و تاکید کرد: تعرفه برق برای اینگونه استفاده ها باید تغییر کند.
ناظمی در پاسخ به این شبهه که باوجود صنعتی دانستن ماینینگ ، چرا با این صنعت به شکلی متفاوت از صنایع دیگر برخورد می شود و قیمت برق برای آن باید تغییر کند گفت: درست است که ماینینگ صنعت تلقی می شود اما فعلا با عنوان رمز ارز دیجیتالی برق-فروشی انجام می شود.
وی ادامه داد: اینگونه برق-فروشی فاقد هرگونه ارزش افزوده برای رفاه شهروندان است و فردی که از برق استفاده می کند مبلغی را به عنوان یارانه برق دریافت می کند که به میزان همان مبلغ با عنوان ماینینگ مورد استفاده واقع می شود.
ناظمی افزود: این دوگانگی در مابقی صنایع نیز دیده می شود به این شکل که امورات مربوط به جنبه های رفاهی و عمومی زندگی دارای تعرفه هایی متفاوت با موارد دیگر است و همین موضوع نیز هدف اصلی ارایه پروانه بهره برداری است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ