video thumb

Bakkt، جزئیات قراردادهای آتی بیت‌ کوین را اعلام کرد

پلتفرم بکت (Bakkt) در نظر دارد تا دو قرارداد آتی بیت کوین خود را در تاریخ ۲۲ ماه جولای سال جاری مورد آزمایش قرار دهد. آدام وایت (Adam White)، مدیر ارشد عملیات این پلتفرم در پستی که نوشته، راه‌ اندازی بکت را به مانند فرود آمدن آپولو ۱۱ بر روی ماه توصیف کرده و عنوان کرده که بکت آزمایش پذیرفته شدن از سوی کاربران را برای قرارداد آتی بیت کوین آغاز خواهد کرد. گفتنی است که بکت ماه گذشته اعلام کرد که در ماه جولای آزمایش های خود را شروع می کند، اما تاریخ مشخصی را برای آن ارائه داد.

علاوه بر این، بورس بین قاره‌ ای (ICE) جزئیات بیشتری از قراردادهای ماهانه بکت منتشر کرده و همچنین، مشخصات قراردادهای روزانه را نیز در سایت خود ذکر کرده است.

هر دو قرارداد به ازای هر بیت کوین حداقل نوسان قیمت ۲٫۵۰ دلار خواهند داشت و هر قرارداد شامل یک بیت کوین خواهد بود. گفتنی است که معاملات ممکن است با قیمت ۰٫۰۱ دلار در هر بیت کوین اجرا شود و حداکثر زمان اعتبار قراردادهای ماهانه تا ۱۲ ماه و قراردادهای روزانه تا ۷۰ روز ادامه خواهد یافت.

سال گذشته بورس بین قاره‌ ای اعلام کرد که قراردادهای آتی فیزیکی را برای بیت کوین ارائه خواهد داد. برخلاف قراردادهای تسویه نقدی که CME ارائه می‌دهد، مشتریان بیت کوین در زمان انقضای هر قرارداد بیت کوین واقعی دریافت می‌کنند نه مبلغی برابر با قیمت بیت کوین.

آدام وایت، مدیر عملیات بکت در این پست نوشت که ماموریت بکت، پشتیبانی از روند توسعه زیرساخت‌ های مورد اعتماد برای مبادلات امن در بازار نوظهور دارایی‌ های دیجیتال است.

این صرافی در ابتدا زمان راه‌ اندازی خود را سال گذشته و سپس ماه ژانویه سال جاری اعلام کرده بود، هرچند که هر دوی آن‌ها به دلیل عدم وجود مجوزهای قانونی با تاخیر مواجه شدند. با این حال به نظر می‌رسد که بخشی از تاخیر هم تقصیر بکت باشد، چرا که فرصتی برای تهیه بیت کوین‌ ها و فراهم کردن زیرساخت لازم برای تسویه وجوه در زمان انقضای قراردادها نیاز داشت.

گفتنی است که بکت تاکنون، زمان دقیقی برای راه‌ اندازی نهایی پلتفرم خود تعیین نکرده است.

این شرکت برای اولین بار در ماه گذشته اعلام کرد که تضمین قراردادهای آتی را خود بر عهده خواهد داشت که شامل آن دسته از قراردادهای روزانه بکت می شود که در گذشته اعلام شده بود و اشاره‌ای به قراردادهای ماهانه نشده بود.

وایت نوشت: این تنها یک گام کوچک نیست. این راه‌اندازی، یک استاندارد جدید برای دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال می باشد.

وی افزود:

در مقایسه با سایر بازارها، مشارکت نهادی در ارزهای دیجیتال همچنان به صورت محدود است، چرا که زیرساخت‌های بازار و شرایط قانون ‌گذاری این اجازه را نداده است. این امر منجر به کاهش حجم مبادلات، نقدینگی و همچنین شفافیت در قیمت‌ ها نسبت به بازارهای معتبری مانند قرارداد آتی نفت خام برنت ICE شده است که یک اطمینان جهانی را در تعیین قیمت جهانی نفت خام به دست آورده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ