video thumb

اعلام حمایت اوبر، ویزا و پی‌‌ پال از گلوبال‌کوین فیس‌ بوک

براساس یک گزارش جدید شرکت‌های پرداخت ویزا، مسترکارت، پی پال و اوبر، از ارز دیجیتال فیس ‌بوک پشتیبانی خواهند کرد. وال استریت ژورنال گزارش داد که این غول رسانه های اجتماعی موفق به جذب ده ها حامی برای ارز دیجیتال خود به نام گلوبال کوین شده که برای بیش از شش ماه به صورت مخفیانه در حال توسعه ‌اش بوده است. هر کدام از این شرکت‌ ها تقریبا ۱۰ میلیون دلار به عنوان بخشی از کنسرسیوم حاکم برای ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خواهد کرد.

با توجه به این گزارش، شرکت‌های استرایپ (Stripe) ، Booking.com و MercadoLibre بخشی از این پروژه هستند، اما هنوز نقش آن‌ها در این پروژه مشخص نشده است.

فیس بوک در ماه دسامبر سال گذشته اعلام کرد که در حال راه اندازی گلوبال کوین می باشد، هر چند که این شرکت از اواخر سال ۲۰۱۷ به دنبال راه اندازی یک ارز دیجیتال بود. انتظار می رود که گلوبال کوین یک ارز دیجیتال باثبات باشد که در پلتفرم‌ های پیام ‌رسان فیس‌ بوک (واتس‌اپ، مسنجر فیس بوک و اینستاگرام) به کار گرفته خواهد شد.

با این حال، فیس بوک هنوز کاربرد دقیقی برای این ارز دیجیتال مشخص نکرده، اما همانطور که بی‌بی‌سی گزارش داده، احتمالاً این پروژه خرده‌ فروشان را هدف گرفته است تا در صورت خرید کالا به وسیله‌ی ارزهای دیجیتال توسط مشتریان، به آنها تخفیف ارائه دهد. براساس این گزارش، این ارز دیجیتال برای انتقال ارزش بین خرده‌فروشان و فیس‌ بوک استفاده خواهد شد تا با از میان برداشتن شرکت‌ های پرداخت واسطه، به خرده‌ فروشان کمک کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ