video thumb

امضای تفاهمنامه میان دولت گرجستان و IOHK برای بکار گیری بلاک چین

دولت گرجستان از امضای تفاهمنامه مشترک با شرکت بلاک چین هنگ کنگ (IOHK) برای پیاده سازی و به کارگیری تکنولوژی مذکور در پروژه‌های تجاری، آموزشی و همچنین بخش خدمات دولتی خبر داد.
بر اساس این گزارش، تفاهمنامه مذکور بین وزارت آموزش و علوم گرجستان و شرکت هنگ کنگی امضا شده و دو طرف قرار است بر روی توسعه فنی، بازرگانی و ظرفیت‌های عملیاتی در جهت رشد و توسعه پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین و حمایت از تجاری سازی تکنولوژی مالی در بخش بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال با یکدیگر همکاری کنند.
لازم به ذکر است شرکت IOHK در حقیقت مخترع و مالک ارز دیجیتال کاردانو (ADA) است که توسط «چارلز هاسکینسون»، متخصص به نام صنعت ارزهای دیجیتال و مدیر عامل این شرکت بنا شده است. هاسکینسون همچنین از اعضای هیات مدیره اتریوم و اتریوم کلاسیک است.
در راستای حرکت کم نظیر گرجستان به سمت پذیرش تکنولوژی بلاک چین، دولت این کشور از به رسمیت شناختن تحصیلات عالی در حوزه راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین که می‌توان از آنها به عنوان مفاد آموزشی در دانشگاه‌های این کشور استفاده کرد، خبر داد. گرجستان با اینحال تاکید کرده که در خصوص قوانین مالی اتحادیه اروپا، همچنان به صورت همکام و منطبق با این سیاست‌ها پیش خواهد رفت.
قرار است وزارت آموزش و علوم گرجستان و شرکت هنگ کنگی IOHK از بلاک چین برای تامین امنیت ازطلاعات راستی آزمایی شده در جهت هوشمند سازی قراردادهای هوشمند استفاده کرده و از این تکنولوژی در وزارت مذکور استفاده نمایند.
به گفته بسیاری از کارشناسان، استفاده ازتکنولوژی بلاک چین و تصمیم به انجام این کار از سوی دولت گرجستان در راستای طرح دولت برای توسعه و پیشرفت اقتصادی در این کشور مطرح شده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ