سرمایکس
video thumb

همکاری مانی‌گرام با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاک چین ریپل!

با توجه به اطلاعیه مطبوعاتی منتشره در تاریخ ۱۷ ژوئن، مانی گرام (MoneyGram)، یکی از بزرگ‌‌ترین شبکه‌ های انتقال پول، با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاک چین ریپل یک همکاری راهبردی‌ را آغاز کرده است.

بر اساس بخشی از این تفاهم نامه دو ساله، این دو شرکت در پرداخت‌ های بین‌ المللی و برون مرزی و تسویه مبادلات خارجی با استفاده از دارایی های دیجیتال با هم همکاری خواهند کرد. به عنوان بخش دیگری از این تفاهم‌ نامه، مانی‌ گرام قادر خواهد بود تا در ازای سهام این شرکت، تا ملبغ ۵۰ میلیون دلار از ریپل به دست بیاورد.

چنین به نظر می ‌رسد که به احتمال زیاد مانی‌ گرام از پلتفرم پرداخت اکس ‌رپید (xRapid) ریپل استفاده خواهد کرد. این پلتفرم این امکان را فراهم خواهد کرد که پول با ارز مبدا و با هر ارز دیگری فرستاده و بلافاصله به صورت ارز مقصد دریافت شود. اکس ‌رپید تراکنش‌ هایی را که در آنها از توکن XRP برای انتقال استفاده می شود را سریع ‌تر از تراکنش‌ های ارز فیات و یا سایر دارایی‌ های دیجیتال بزرگ انجام می ‌دهد. الکس هوملز (Alex Homels)، رئیس و مدیرعامل مانی‌ گرام عنوان کرد:

با استفاده از محصول xRapid ریپل، ما قادر خواهیم بود که در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته و به صورت آنی، مبالغی را به صورت دلار آمریکا بپردازیم و در مقصد به صورت ارز رایج آنجا دریافت شود. این قابلیت می تواند موجب ایجاد یک حرکت انقلابی در زمینه فعالیت ما شود و به طور چشمگیری مدیریت سیستم نقدینگی جهانی را ساده می‌کند.

بر اساس وب‌ سایت این شرکت، مانی ‌گرام، دومین شرکت بزرگ پرداخت در جهان است که در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت می‌کند. بخش عمده‌ای از فعالیت‌ های مانی‌ گرام در بازار حواله جهانی است؛ که ارزش آن در حدود ۶۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می ‌شود.

در ماه مارس، بانک فدرال هند (IFB)، که یک بانک خصوصی تجاری است، با ریپل مشارکت کرد تا برای انتقال وجوه بین ‌المللی از این شبکه استفاده کند. این مشارکت بخشی از یک ابتکار عمل برای به کارگیری فناوری‌ های جدید در شبکه انتقال وجوه IFB بود. همچنین گفتنی است که این بانک به منظور انجام پرداخت‌ها به هند، دو پلتفرم در امارات متحده عربی راه‌ اندازی کرد.

در اوایل ماه جاری، ریپل با هدف گسترش فعالیت‌ هایش در آمریکای لاتین، دفتری در کشور برزیل تاسیس کرد. گزارش ها حاکی از آن است که لوئیز آنتونیو ساکو (Luiz Antonio Sacco)، مدیرعامل اسبق شرکت تابعه‌ی برزیلی The Warranty Group، که ارائه دهنده راه‌کارهای ضمانت جهانی است، رئیس این دفتر جدید خواهد بود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version