video thumb

افزایش قیمت بیت کوین در پی ورود فیس بوک به بازار ارزهای دیجیتال

حرکت بزرگ و تاریخی رو به جلو ارزهای دیجیتال از زمانی آغاز شد که مردم متوجه شدند می‌توانند پول‌های خود را به سرعت، بدون هزینه و بدون دخالت بانک‌ها به یکدیگر انتقال داده و یا از آنها برای خرید یا موارد دیگر استفاده نمایند. این همان کاری بود که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انجام آن را آغاز کردند و در آن موفق شدند. انتقال مبالغی که منبع آنها، شخص واریز و کننده و دریافت کننده پول، هیچ کدام مشخص نیستند و اطلاعات هویتی آنها هیچگاه فاش نخواهد شد.
«مکس کایزر» کارشناس ارشد اقتصادی راشا تودی، از جمله کسانی است که معتقد است ورود فیس بوک و لیبرا به عنوان ارز رسمی و اختصاصی این شرکت به بازار، بیت کوین بیشترین سود را خواهد برد. وی معتقد است ورود فیس بوک به این عرصه منجر به افزایش آگاهی افراد در خصوص اهمیت ارزهای دیجیتال شده و در نتیجه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را افزایش خواهد داد.
وی همچنین با انتقاد از رویکرد «زاکربرگ» مدیر عامل فیس بود در خصوص ارزهای دیجیتال، معتقد است که وی بزرگترین نعمت برای ساتوشی به حساب می‌آید.
در حال حاضر، شاهد بالاترین نرخ بیت کوین در بازار هستیم، با این وجود هزینه نقل و انتقال بیت کوین نیز با وجود افزایش قیمت ۱۵۰ درصدی این ارز دیجیتال طی دو ماه گذشته، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.
در همین راستا، «توماس لی» کارشناس اقتصادی مطرح دیگر در حوزه بازار ارزهای دیجیتال نیز با انتشار پیامی توئیتری در خصوص ورود فیس بوک به بازار این ارزها نوشت: لیبرا به خوبی ادعای آن دسته از افرادی که معتقدند ارز دیجیتال تنها بیت کوین نیت را به هم میریزد. فیس بوک در حال ارز دیجیتالی است که در حقیقت یک ارز پایدار به حساب می‌آید. با این حساب به نظر می‌رسد که لیبرا در آینده نزدیک، بیت کوین را خریداری نماید.
اما ورود فیس بوک بسیاری از معادلات را تغییر داده و آتش خوبی برای هیزم بازار ارزهای دیجیتال فراهم خواهد کرد. بیت کوین که امروز رکورد قیمت ۹۳۵۰ دلار را نیز کنار زد، اکنون با ورود بزرگانی چون فیس بوک به بازار ارزهای دیجیتال مواجه شده و همین موضوع اعتبار این بازار را تا حد زیادی افزایش خواهد داد؛ موضوعی که در نهایت تا حد زیادی به نفع بیت کوین بوده و باید طی روزهای آینده انتظار افزایش قیمت مجدد این ارز دیجیتال را در بازار داشته باشیم.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ