video thumb

نهاد رگولاتوری ژاپن خواستار اصلاح امنیت پلتفرم مبادلات ارزی Zaif شد

نهاد رگولاتوری آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) از صدور دستور این نهاد به پایگاه مبادلات ارزی Zaif این کشور در خصوص لزوم افزایش ضریب امنیت پلتفرم خود خبر داد.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه کوین تلگراف در این خصوص، FSA اعلام کرده که شرکت Fisco به عنوان اپراتور سیستم‌های کنترل داخلی Zaif کوتاهی‌هایی در خصوص موارد مربوط به پولشویی داشته و لذا می‌بایست تعهد بیشتری نسبت به مقررات ضد پولشویی و قوانین داخلی مالی ژاپن داشته باشد.
شرکت Fisco در جریان ورشکستگی‌ شرکت‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ اقدام به خرید پلتفرم Zaif کرد. اما مدت کوتاهی پس از اعلام مالکیت خود، با حمله شدید سایبری به پلتفرم مذکور مواجه شد که در جریان این حمله، رقمی معادل ۶۰ میلیون دلار متضرر شد.
حال نهاد رگولاتوری ژاپن با بررسی پرونده Zaif به این نتیجه رسیده که شرکت Fisco از درک اهمیت رعایت مقررات وضع شده در زمینه ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبادلاتی این دسته از ارزها و ساماندهی امن سرمایه موجود در این شرکت کوتاهی کرده و این موضوع به شیوه مدیریت Fisco باز می‌گردد.
نهاد مذکور خواستار بهبود هر چه سریعتر مدیریت داخلی، برون سپاری‌ها، حسابداری و حسابرسی‌های این شرکت شده است.
اما اشکالات مطرح شده، تنها مشکلات Zaif نبوده‌اند. رگولاتور ژاپنی همچنین مواردی در خصوص فرآیند شناسایی هویت کاربران پلتفرم را نیز به Fisco گوشزد کرده و خواستار اصلاح این موارد شده است.
لازم به ذکر است پرونده Fisco از ماه آوریل سال جاری میلادی جهت بررسی به آژانس سرویس مالی ژاپن به عنوان نهاد مرجع رگولاتوری در زمینه ارزهای دیجیتال ارسال شده بود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ