video thumb

استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه آزاد می شود?

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از تصمیم وزارت اقتصاد جمهوری آبخازیا در این کشور برای آماده سازی پیش نویس لایحه پذیرش استخراج ارزهای دیجیتال در این جمهوری خبر داد.
بر اساس این گزارش، پیش نویس لایحه مذکور در مرحله مقدماتی پذیرفته شده و جهت تصمیم گیری نهایی به کابینه وزرای آبخازیا ارسال شده است. در لایحه یاد شده، مواردی همچون قوانین و مقررات اقتصادی، حقوقی، سازمانی و فنی مورد نظر جهت صدور مجوز فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال دیده شده است.
جهت انجام فعالیت های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال نیز، فرد یا شرکت اقدام کننده می بایست نسبت به ثبت نام خود در نهادهای معرفی شده اقدام نموده و موارد مربوط به پرداخت مالیت و دریافت پروانه کار را انجام دهد. تنها مواردی مانند تعرفه استفاده از برق در این لایحه وجود دارند که می بایست تعرفه ای جداگانه برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تعریف شوند.
لازم به ذکر است دولت آبخازیا در دسامبر سال ۲۰۱۸ انجام هر گونه فعالیت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال را به دلیل مصرف برق بالا در این جمهوری ممنوع اعلام کرده بود.
اما تنها یک ماه بعد، در ژانویه سال جاری میلادی، دولت آبخازیا قانونی تصویب کرد که بر اساس آن، برق مشترکین پر مصرف برق با مصرف بیش از ۸۹۵۰ کیلیو وات در هر دوره که معادل متوسط برق مصرفی ۱۸۰۰ خانه مسکونی میشود، قطع خواهد شد. دولت این جمهوری در آن زمان اعلام کرده بود که این قانون به عنوان اقداماتی مقدماتی جهت کنترل مصرف برق در آبخازیا تصویب شده است.
لازم به ذکر است گشایش های حاصل شده در خصوص تغییر رویکرد دولت روسیه در قبال ارزهای دیجیتال، در پی اعلام رسمی کمیته مالی دوما در این کشور مبنی بر آزاد شدن امکان استفاده از ارزهای دیجیتال در روسیه به عنوان ابزاری جهت حفظ ارزش و ذخیره سازی پول ایجاد شده است. با این حال، امکان تجارت و مبادله ارزهای دیجیتال در روسیه همچنان برای شهروندان این کشور وجود نداشته و باید منتظر تصمیمات بعدی دوما و دولت روسیه در این خصوص ماند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ