video thumb

رکورد شکنی بیت کوین با ثبت قیمت ۱۲ هزار دلاری در بازار

ورود قیمت بیت کوین به ۱۲ هزار دلار منجر به افزایش سیطره این ارز دیجیتال بر بازار از یک سو، رکورد شکنی بی سابقه آن و رسیدن به ۶۰ درصد یالاتر از میزان قیمت این ارز دیجیتال نسبت به آوریل سال ۲۰۱۷، یعنی در بالاترین زمان خود پیش از بازار گاوی امسال شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وب سایت CoinMarketCap، این موفقیت بیت کوین در افزایش قیمت و ارزش این ارز دیجیتال بر روی بازار آلتکوین ها نیز تاثیر گذار بوده و قیمت آنها نیز تا حد قابل توجهی افزایش داشته است. گفته می شود میزان تاثیر گذاری بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال رقمی حدود ۶۲ درصد به نسبت سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

سرمایه موجود در بازار بیت کوین نیز رقمی حدود ۲۲۶ میلیون دلار از مجموع ۳۶۵ میلیون دلار سرمایه موجود در بازار ارزهای دیجیتال برآرود شده است.

فارغ از افزایش قیمت ۱۲٫۵ درصدی روزانه بیت کوین در بازار، این رقم بر روی ۱۰ ارز دیگر بازار نیز به شدت تاثیر گذاشته و به عنوان مثال، قیمت اتریوم را نیز تا ۶٫۲ درصد به صورت روزانه افزایش داده است. این افزایش قیمت اتریوم باعث شده تا ارزش دارایی های این ارز دیجیتال در بازار نیز برای نخستین بار تا ۳۵ میلیون دلار افزایش داشته باشد.

از سوی دیگر، بسیاری از تحلیلگران بازار بیت کوین نیز با تمجید از این میزان پیشرفت قیمت آن در بازار، معتقدند این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

«آرمین ون» به عنوان یکی از مفسران بیت کوین، با تمجید از روند رو به جلو بیت کوین و در عین حال، انتقاد از رویه کاری سایر ارزهای دیجیتال در وب لاگ خود نوشت: اگر یک ارز حالت متمرکز داشته باشد، حجم تجاری آن نیز پایین خواهد بود و نهایتا می تواند به عنوان ابزاری برای مبادله مالی قد علم کند، موضوع سرمایه بازار نیز معنای خود را برای چنین ارزی از دست خواهد داد . عمده ارزهای دیجیتال موجود در بازار از همین دسته هستند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ