یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

سلیقه شما ملاک انتخاب بین تتر یا TrueUSD است

استیبل کوین های گوناگون با توانایی های گسترده ای اکنون در بازار ارزهای دیجیتالی هستند و تتر نیز به عنوان نخستین استیبل کوین بوجود آمده در این بازار مطرح است و بعد از آن بود که استیبل کوین های متعددی ایجاد شدند.
یکی از چالش هایی که تتر داشت نبود پشتوانه دلاری بود و هریک از استیبل کوین هایی که بعد از آن نیز ایجاد و وارد حوزه کریپتو شدند آنها نیز خصوصیت های خاص خود را داشتند و یکی از ارزهایی ثبات دارد و رقیب اصلی تتر به شمار می رود TrueUSD نام دارد.
معروف ترین استیبل کوینی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد و ارزش هر کوینش معادل یک دلار است ، تتر نام دارد با این ایده ایجاد شد که برای هر دلاری که در گردش است معادلی از تتر وجود داشته باشد.
اما TrueUSD استیل کوین که از سوی تراست توکن (TrustToken) راه اندازی شده دارای پشتوانه دلار آمریکا است پلتفرمی که برای توسعه دهندگان امکان ایجاد و صدور توکن های با پشتوانه را می دهند، تراست توکن (TrustToken) گفته می شود.
سابقه کاری این دو استیبل کوین بیانگر این است که USDT علامت اختصاری تتر در مقایسه با TUSD علامت اختصاری TrueUSD ، موفق تر و در نتیجه مطلوب تر است به دلیل اینکه مدت زمان حضور در بازار TUSD بیشتر است، ۲۰۱۸ سال ورود تتر به بازار است و اکنون جزو ۱۰ ارز دیجیتال برتر دارای ارزش در بازار مطرح است.
ادعای زیادی مبنی بر تقلبی بودن تتر یا USDT مطرح است این حواشی به دلیل نبود پشتوانه دلاری برای کوین های ایجاد شده از سوی تتر ایجاد شده و تردیدهای زیادی را در جامعه ایجاد کرده تا آنجا که منجر به نوسان هایی در بازار کوین شده است.
صرافیی که در دستکاری حجم بازار در سال ۲۰۱۷ نقش آفرینی کرده بود این اقدام خود را با پامپ و دامپ بیت کوین بوسیله صدور میزان بالایی از تتر انجام می داد، بیتفینکس (Bitfinex) نام دارد و اکنون نیز اتهام هایی که در خصوص شرکت تتر و توکن USDT وجود دارد را به این صرافی منتسب می کنند. پشتوانه مالی کوین TUSD دلار است و دارای جایگاه قانونی ایمن و تایید شده از سوی شخص ثالث با متد روشن حسابرسی است.
پلتفرم تراست توکن (TrustToken) دارای همکاری قانونی با سازمان ها و موسسه های مالی مشروعی است که در حساب اسکرو سرمایه دلاری آنها ذخیره شده است.
در حالی که تتر تاکنون حسابرسی روشنی از سرمایه اش منتشر نکرده و در خصوص دلارهایی که پشتوانه اش هستند شفاف سازی نداشته تراست توکن همواره نتایج ارزیابی خود را از حسابرسی های صورت گرفته انتشار داده است.
بلاک چین اتریوم توکن TUSD را صادر کرده و از توکن های ERC-20 می باشد به این معنی که با برنامه های توکن هایی که بر اساس پروتکل ERC-20 ساپورت می کند و همچنین کیف پول، سازگاری دارد.
لایه ای بر اساس پروتکل روی بلاک چین بیت کوین ایجاد شده که اومنی (Omni Layer) نام دارد و تتر یا USDT استیبل کوینی بر اساس آن تشکیل شده است.
توکن TUSD امکان هرگونه دخل و تصرف شخص ثالث را غیرممکن کرده و سرمایه مالی خود را در سیستم اسکرو حفاظت می کند و این اقدام موجب شده تا از میزان اعتبار زیادی را داشته باشد به این دلیل که حسابرسی شخص ثالث مرتب در حساب های اسکرو توسط شرکت انجام می شود و در نتیجه اطمینانی نسبت به بی طرف بودن آن ایجاد می شود.
این شرایط اعتبار و جایگاه بیشتری را به TUSD در مقایسه با USDT می بخشد و همچنین دسترسی به آن را آسان تر می کند همچنین فرصت بهره بری از حمایت دلار برای تمام توکن های TUSD فراهم شده و در حساب اسکرو شرکت اعتباری حرفه ای ذخیره و حفاظت می شود.
روند احراز هویت (KYC) یا AML را همه سرمایه گذاران قبل از هر اقدامی برای خرید توکن TUSD باید بگذرانند تا همه تراکنش ها شفاف و واضح باشند.همچنین توکن TUSD برای اینکه ارزش خود را ثابت نگه دارد همیشه به صدور حد معینی توکن می پردازد و بعد از تبدیل آن به ارز سنتی آنها را از بین می برد.
گفتنی است قرارداد هوشمندی بعد از آغاز تراکنش توکن TUSD راه اندازی می شود که مجموعه ای از اطلاعات در خصوص تراکنش موردنظر و همچنین حجم توکن های ارسال شده به کیف پول را نگه داری می کند.
امکان بازخرید توکن دریافت شده TUSD مطابق با ارزش پولی آن وجود دارد و پس از سوزاندن توکن هایی که به ارز سنتی تبدیل شدند بانک مطلع شده و مستقیم به حساب کاربر دلار را واریز می‌کند.
شایان ذکر است سرمایه های مالی توکن USDT معتبر و قابل اطمینان است و حفاظت آن از سوی سطوح امنیتی گوناگونی انجام می شود. همچنین در خصوص ارزش پولی این دو می توان گفت که هر دو توکن از نظر قیمت با دلار همسان هستند. به این شکل که اکنون قیمت توکن TUSD نزدیک ۱.۰۱ دلار که در بازار به ارزش ۲,۰۱۵,۴۳۰,۴۴۵ دلار است و قیمت توکن USDT نیز ۱.۰۱ دلار به ارزش ۲۰۵,۶۲۷,۶۲۶ دلار می باشد.
رتبه هشتم برای توکن USDT و رتبه ۳۰ ام ارزهای دیجیتال برای توکن TUSD است. باتوجه به نکات مطرح شده می توان گفت ملاک انتخاب بهترین بین تتر و TrueUSD سلیقه شماست و بازار کریپتو نیز به ثباتی نیاز دارد که استیبل کوین هایی مانند TUSD و USDT را توجیه می‌کند و پیش بینی می شود که از این نمونه کوین ها در بازار کریپتو به تعداد بیشتری ایجاد شود و تنها قابلیت هایی که در مدت حیات خود نشان می دهند رمز ماندگاری آنها است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ