video thumb

بانک مرکزی فرانسه: احتمال می‌رود که لیبرای فیس‌ بوک نیازمند مجوز بانکداری باشد

Francois Villeroy de Galhau، مدیر بانک مرکزی فرانسه عنوان کرد که استیبل کوین فیس بوک که لیبرا نام دارد، باید با قوانین ضد پولشویی مطابقت داشته باشد و در صورتی که خدمات بانکی ارائه می دهد، مجوزهای بانکی را نیز به دست آورد.

بر اساس این گزارش، وی در طی مصاحبه ای با مجله فرانسوی L’Obs عنوان کرد که امکان بهبود انتقالات پول برون مرزی وجود دارد. وی همچنین اظهار داشت که پروژه لیبرای فیس بوک باید شرایط بانکی موجود مطابقت داشته باشد، زیرا خطراتی را که ممکن است ناشی از نا آشنایی کاربران لیبرا باشد را افزایش می دهد.

Villeroy همچنین در مورد الزامات احتمالی برای یک مجوز بانکی عنوان کرد:

اگر این پروژه قرار است که تحت پرداخت ها باشد و خدمات بانکی نظیر سپرده ها ارائه دهد، پس باید قانون گذاری شود و مانند یک بانک در همه‌ی کشورها که دارای مجوز بانکی هستند، عمل کند. در غیر این صورت غیرقانونی خواهد بود.

همانطور که رویترز در تاریخ ۲۵ ژوئن گزارش داد، توماس مسر (Thomas Moser)، عضو علی البدل هیئت مدیره بانک ملی سوئیس، در کنفرانس Crypto Valley در Zug عنوان کرد که او درباره‌ی پروژه ارز دیجیتال فیس بوک خوش بین است، وی عنوان کرد:

به طور کلی من فکر می کنم این یک پیشرفت جالب است و من نسبت به آن راحت هستم. آنها به وضوح نشان داده اند که تمایل دارند که مطابق قوانین بازی کنند، آنها با قانون گذاران نیز در ارتباط بوده اند.

همانطور که کوین تلگراف اخیرا گزارش داد، وزیر اقتصاد و امور مالی فرانسه قصد دارد تا از فیس بوک برای ارز دیجیتالش (لیبرا) تضمین بخواهد. مایر همچنین از مدیران بانک های مرکزی G7 خواسته تا گزارشاتی را در مورد اینکه چه تضمینی از فیس به دست آورده اند، را به وی ارائه دهند.

چند روز پیش نیز، مشاور اقتصادی سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده از استیبل کوین کوین فیس بوک (لیبرا) حمایت کرد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ