video thumb

بانک مرکزی سنگاپور: ورود ارز لیبرا به بازار چندان نگران کننده نیست

به گزارش بلومبرگ، بانک مرکزی سنگاپور با اعلام نظر خود در خصوص لیبرا به عنوان ارز اختصاصی شرکت فیس بوک، نگرانی های بیش از حد در خصوص انتشار این ارز تازه وارد به بازار ارزهای دیجیتال را بی مورد دانسته و آنها را کم اهمیت توصیف کرد.
بر اساس این گزارش، «راوی منون» مدیر اجرایی نهاد نظارت بر پول سنگاپور، ورود لیبرا به بازار ارزهای دیجیتال را در بر دارنده مزایای بالقوه نظیر پایین آوردن نرخ کارمزد پرداخت ها و حمایت از سیستم غیر بانکی دانست. وی با اینحال تاکید کرد که نهادهای رگولاتوری باید از نحوه دقیق کارکرد این ارز اطلاع کامل به دست آورند.
منون با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که آیا لیبرا اساس برتری و تمایز خاصی در رقابت با سایر ارزهای موجود در بازار و سیستم های پرداخت الکترونیکی دارد یا خیر، گفت که سنگاپور به دنبال کسب تضامینی در خصوص مسائلی چون امنیت و حفظ حریم خصوصی در خصوص لیبرا خواهد بود.
وی که این سخنان را در جریان برگزاری یک کنفرانس با موضوع پولی و بانکی در سنگاپور مطرح می کرد، تاکید کرد که نگرانی های فزاینده بانک های مرکزی دیگر کشورها در خصوص ورود لیبرا به بازار چندان قابل توجه و پر اهمیت نبوده و اساسا نباید زیاد نگران تولد این ارز جدید دیجیتال در بازار بود.
لازم به ذکر است فیس بوک از زمان اعلام تصمیم خود برای انتشار ارز لیبرا و رونمایی از وایت پیپر این ارز دیجیتال به بازار تاکنون، مورد انتقاد گسترده بسیاری از نهادهای رگولاتوری از سراسر جهان به ویژه اتحادیه اروپا و در راس آنها بانک مرکزی فرانسه قرار گرفته است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ