سرمایکس
video thumb

نخستین لجر تولید برق مبتنی بر بلاک چین در آمریکا راه اندازی شد

شرکت آمریکایی Clearway Energy Group که در زمینه توسعه راهکارهای دستیابی به انرژی پاک و استفاده از آن فعالیت می کند، از راه اندازی نسخه پایلون برنامه تجارت انرژی های تجدید پذیر با استفاده از تکنولوژی بلاک چین خبر داد.
به گزارش بلومبرگ، این شرکت برای اجرای برنامه خود از استارت آپ مبادله انرژی طراحی شده توسط اتریوم بهره برده و قصد دارد از این طریق، سیستمی برای صدور مدارک تاییدیه مربوط به تجارت انرژی های پاک طراحی کرده و بسازد. سیستم مد نظر شرکت مذکور که قرار است با نام لجر برق (Power Ledger) به بازار عرضه شود، قرار است در مراحل آزمایش اولیه خود در ایالت ماساچوست مورد بهره برداری قرار گرفته و عددی بین یک الی پنج کیلو وات برق تولید کند. این لجر در مرحله دوم آزمایش خود در ایالت «مید وست» راه اندازی شده و در آنجا نیز تا سقف ۲۰ مگا وات برق تولید خواهد کرد.
گزارش های منتشر شده در این خصوص حاکی است که بازار صدور گواهینامه ها و تاییدیه های مربوط به تجارت انرژی های تجدید پذیر و پاک در آمریکا در حال حاضر به ارزش ۳ میلیارد دلار مشغول فعالیت بوده و قرار است هزینه های مربوط به انتقال انرژی نیز از طریق اضافه شدن رقمی بین ۳ الی ۱۰ درصد به هزینه صدور تاییدیه ها تامین شود.
در همین راستا، «جما گرین» مدیر اجرایی لجر برق نیز در گفتگو با بلومبرگ گفته که با وجود امکان صدور گواهینامه ها و تاییده ها، هزینه های مربوط به استفاده از این لجر تامین شده که مبالغ دریافتی از طریق واسطه ها و یا ادارات برق آمریکا تامین شده و به حساب شرکت واریز خواهد شد.
گرین چندی پیش نیز اعلام کرده بود که برنامه های اجرایی سازی لجر مذکور تا چند ماه آینده ادامه داشته و قرار است سرویس این لجر تا سال ۲۰۲۰ گسترش و توسعه یابد.
لازم به ذکر است، لجر برق شرکت Clearway Energy Group قرار است به صورت شبکه P2P در «گرز»، دومین شهر بزرگ اتریش راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version