video thumb

کشف شبکه کلاهبرداری منسوب به شاهزاده ابوظبی با استفاده از بیت کوین

فیس بوک از حذف تبلیغات کلاهبرداری بیت کوینی منسوب به شاهزاده ابوظبی که به شکلی گسترده در این وب سایت منتشر شده بود خبر داد.
بر اساس این گزارش، کلاهبرداران اینترنتی با انتشار گسترده تبلیغات اخیر در شبکه های اجتماعی تحت عنوان «روزنه بیت کوین» (Bitcoin Loophole) مدعی شده اند که «شیخ محمد بن زاید»، شاهزاده ابوظبی و جانشین فرماینده نیروهای مسلح این کشور شخصا اقدام به طراحی سیستمی اقتصادی و مبتنی بر سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین کرده که کاربران عضو شده در این پروژه می توانند از طریق مبادله این ارز دیجیتال، طی تنها یک هفته رقمی نجومی سود مالی به دست آورند.
گفته می شود در پی انتشار این تبلیغات و انتصاب آنها به یک شبکه کلاهبرداری، اکنون فیس بوک اقدام به حذف این تبلیغ از سراسر شبکه اجتماعی خود شده است. البته به گفته فیس بوک، بسیاری از کاربران به اطلاعات داده شده در متن این پیام بازارگانی اعتماد کرده و با این حساب، اطلاعات شخصی و هویتی هزاران داوطلب سرمایه گذاری در این پروژه اکنون به دست کلاهبرداران افتاده است. گفته می شود محل استقرار این شبکه کلاهبرداری در دو کشور اوکراین و آرژانتین قرار دارد.
شیوه کلاهبرداری این شبکه به این صورت بوده که در ابتدا از متقاضیان طلب واریز ۱۰۰۰ درهم امارات (معادل ۲۷۲ دلار) کرده و مدعی شده اند که شاهزاده ابوظبی این پول را به آنها بر خواهد گرداند. گفته می شود روزانه دست کم رقمی حدود ۱۳ هزار دلار بابت سرمایه گذاری در این پروژه تقلبی از سرمایه گذاران اخذ شده است.
Bitcoin Loophole با ارائه یک پکیج به سرمایه گذاران آنها را متقاعد کرده که شاهزاده ابوظبی پشت این پروژه سرمایه گذاری بوده و حتی از تایید این پروژه توسط «بیل گیتس»، ثروتمند معروف و مالک شرکت مایکروسافت خبر داده است.
با بالا گرفتن تعداد و میزان کلاهبرداری های انجام شده توسط گروه مذکور، دفتر رسانه ای شیخ نشین ابوظبی در امارات با انتشار بیانیه ای رسمی نسبت به هرگونه کلاهبرداری احتمالی در زمینه سرمایه گذاری اعلام شده هشدار داده و تاکید کرده است که مقام های این شیخ نشین هرگونه برنامه و یا سخن رسمی خود را تنها از طریق کانال های رسمی حکومتی اعلام کرده و هیچ ارتباطی با تبلیغات این چنینی در شبکه های اجتماعی ندارند.
لازم به ذکر است فیس بوک از نخستین شبکه های اجتماعی بزرگ جهان به حساب می آید که در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی مخالفت صریح خود را با فعالیت تبلیغی ارزهای دیجیتال در فضای شبکه اجتماعی خود منع کرده و اقدام به جمع آوری این تبلیغات نمود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ