video thumb

فیس‌بوک به دنبال کسب مجوز BitLicense از قانون‌گذار نیویورک

بر اساس گزارش رویترز، فیس بوک، غول رسانه های اجتماعی برای دریافت مجوز کسب و کار ارزهای دیجیتال درخواست داده تا ارز دیجیتال خود را به نام لیبرا در نیویورک مورد استفاده قرار دهد.

گفتنی است؛ نیویورک نیاز به یک مجوز ویژه برای عملیات رمزنگاری به نام BitLicense دارد که محصول گروه خدمات مالی نیویورک (NYDFS)، قانون گذار مالی دولت می باشد.

براساس این گزارش، فیس بوک با قانون گذاران انگلستان و سوئیس نیز در تماس بوده تا برای پذیرش لیبرا با یکدیگر مذاکره کنند. گزارش شده که فیس بوک قصد دارد تا در سال ۲۰۲۰ لیبرا را  راه اندازی کند و سخنگوی فیس بوک نیز عنوان کرده است:

با بررسی دقیقی که انجام دادیم شرایط را برای راه اندازی لیبرا آماده می دانیم… ما به این دلیل آن را زودتر گزارش کردیم تا بازخورد عموم را نسبت به آن بسنجیم.

با این حال، دامنه پذیرش قانونی برای اهداف فیس بوک ممکن است نیازمند برآورده شدن هزاران استاندارد مختلف باشد. سین پارک (Sean Park)، بنیان گذار و سرمایه گذار اصلی شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Anthemis عنوان کرده است:

آنها هیچ گاه اجازه فعالیت نخواهند داشت و برای رسیدن به مقصود خود برای جهانی شدن نیاز به دریافت هزاران مجوز از صدها قانون گذار مختلف در سراسر جهان هستند.

همانطور که در این گزارش آمده، لیبرا به دلیل نقض حریم شخصی کاربران و کج روی های هایی که دارد با هشدار قانون گذاران ایالات متحده روبرو شده است. همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده، نمایندگان فیس بوک آمادگی خود را مبنی بر پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره این روند قبل از جلسه‎ی روزهای ۱۶ و ۱۷ جولای اعلام کرده اند.

مکسین واترز (Maxine Waters)، نماینده مجلس آمریکا و همچنین رئیس کمیته خدمات مالی مجلس با صدور بیانیه‌ ای از فیس بوک خواست توسعه لیبرا را تا زمانی که کنگره و سازمان‌ های قانون گذاری آن را بررسی کنند، به تعویق بیندازد. وی عنوان کرد:

با توجه به گذشته نگران کننده این شرکت، من از فیس بوک می خواهم تا زمانی که کنگره و قانون گذاران بتوانند این مسائل را مورد بررسی قرار دهند از هر اقدامی برای ایجاد یک ارز دیجیتنال صرف نظر کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ