video thumb

افزایش قیمت قابل توجه بیت کوین در آفریقای جنوبی و زیمبابوه

نشریه Fxstreet از تلاش دارندگان بیت کوین در زیمبابوه و آفریقای جنوبی برای به حداکثر رساندن قیمت بیت کوین های در دست خود خبر داد. به دنبال اعمال ممنوعیت خرید و فروش ارزهای خارجی فیات در آفریقای جنوبی و زیمبابوه ، گفته می شود قیمت بیت کوین تا حد زیادی در این دو کشور بالا رفته است، تا جاییکه هر بیت کوین در زیمبابوه تا ۵۰ هزار دلار (دلار زیمبابوه) افزایش قیمت داشته و خریداران سعی می کنند تا بیت کوین مورد نظر خود را از خارج از این کشور تامین کنند.
در آفریقای جنوبی نیز قیمت بیت کوین روز سه شنبه در شهر لونا به ۱۰۹۱۵ دلار رسیده که این رقم چزی حدود ۱۰٫۵ درصد بالاتر از قیمت جهانی این ارز دیجیتال محسوب می شود.
اما افزایش قیمت بیت کوین در زیمبابوه ظاهرا به رقم اعلام شده نیز ختم نشده است. بسیاری از کاربران شبکه های مجازی زیمبابوه اعلام کرده اند که قیمت بیت کوین در این کشور طی هفته جاری تا مرز ۷۶ هزار دلار زیمبابوه نیز بالا رفته است.
لازم به ذکر است در حال حاضر هر دلار آمریکا معادل ۶ دلار زیمبابوه بوده که با این حساب، قیمت بیت کوین طی دو روز گذشته حدود ۱۰ درصد بالاتر از قیمت جهانی خود در بازار اینم کشور خریدو فروش شده است.
زیمبابوه طی ماه های اخیر با تورم شدید مواجه بوده و به همین دلیل، مردم این کشور برای حفظ ارزش دارایی های خود به سمت خرید ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین هجوم آورده اند؛ اقدامی که همچنان توسط دولت این کشور ممنوع اعلام شده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ