video thumb

کاهش احتمال تصویب یک ETF بیت‌ کوین با وجود نوسانات شدید قیمت این ارز دیجیتال!

درحالی که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در حال حاضر پایان زمستان ارزهای دیجیتال و رشد ۲۰۰ درصدی قیمت بیت‌ کوین را از آغاز سال جاری تا به امروز را جشن می‌ گیرند، برخی از متخصصان این صنعت در رابطه با ماهیت نوسانات قیمت اخیر ابزار نگرانی می کنند.

جف دورمن(Jeff Dorman) ، مدیر ارشد بخش مالی شرکت Arca در گزارش اخیر خود نوشت: تا زمانی که سودآوری ها با میزان خطرات مربوط به آن هماهنگ باشد، می ‌توان عنوان کرد که واژه‌ی «نوسان» به خودی خود یک کلمه‌ی کثیف نیست. این صعود سریع قیمت در صنعت ارزهای دیجیتال به دلایل واقعی صورت گرفته است، اما با خرید بیش از حد افراد ریسک ‌پذیر به شکل قمار گونه‌ ای در آمد. ما شاهد ثبت رکوردی جدید برای حجم معاملات آتی، معاملاات آپشن (Option trading) و دیگر مشتقات بودیم، همه ارقام کوتاه مدت صعودی بودند و همراه با نسبت ناپایدار بلند‌مدت/کوتاه مدت، و صرافی‌ های قانون گذاری نشده‌ای که اهرم سرمایه ‌گذاری ۱ به ۱۰۰ به سرمایه‌ گذاران ارائه می‌کنند و سرمایه‌ گذارانی بر اساس رکوردهای قیمتی سابق حدس می‌ زنند که به زودی شاهد قیمت‌ های بالاتری خواهند بود.

این کارشناس عنوان می کند که این افزایش قیمت ظاهری و ناپایدار بیش از حد، باعث کاهش احتمال تصویب صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل مبادله یا ETF بیت‌ کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خواهد شد.

شایان ذکر است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تا کنون به دلیل نگرانی‌ های مربوط به نوسانات بالای بازار ارزهای دیجیتال و خطرات مربوط به دستکاری قیمت‌ها چندین پیشنهاد ETF بیت ‌کوین را رد کرده است.

بیت‌ کوین از روز ۱۰ ژوئن تا ۲۶ ژوئن توانست تنها طی در طول ۱۶ روز، شاهد افزایش بیش از ۸۰ درصدی باشد و از روز ۲۶ ژوئن تا ۲۷ ژوئن و با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت، با کاهش قیمت حدود ۲۴ درصدی روبرو شد.

این نوسانات قیمت شدید توسط صرافی‌ های غیرقانونی صورت گرفته که به کاربران خود اجازه می ‌دادند تا از اهرم‌ های بزرگی مانند ۱ به ۱۰۰ استفاده کنند و این بدان معناست که نوسانات اخیر ناشی از دلایل ناخوشایندی همچون اهرم‌ های بیش از حد بزرگ و ریسک ‌پذیری بسیار زیاد می باشد.

دورمن افزود: در حال حاضر تقریبا با اطمینان می‌ توان گفت که یک ETF به این زودی ها تأیید نخواهد شد، زیرا طی ۱۴ روز و اغلب پس از پایان ساعات تجاری ایالات متحده یک جهش ۸۱ درصدی رخ داده است، و این دقیقا همان فرمولی نیست که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای تایید موفقیت‌ آمیز یکETF  منتظر آن است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ