video thumb

همکاری اوراکل با شرکت بزرگ تولید عسل در پروژه تحقیقاتی مشترک

شرکت بزرگ اوراکل و «پروژه زنبور جهانی» از توسعه مشترک سیستم تضامنی پایدار مبتنی بر بلاک چین برای زنجیره تامین عسل شرکت زنبور جهانی خبر دادند. گفته می شود بلاک چین ردیابی عسل توسط پلتفرم بلاک چین اوراکل توسعه داده خواهد شد. بر اساس این گزارش، هدف از این شراکت، راه اندازی برندی به نام BeeMark است که هر گاه لیبل این برند بر روی ظرف عسل محصول شرکت زنبور جهانی وجود داشته باشد، به این معناست که عسل موجود در ظرف از منابع کاملا ارگانیک و در شرایط پایدار تهیه شده است.
این پروژه مبتنی بر بلاک چین، همچنین قصد دارد تا به جز بحث عسل و برند BeeMark، بر روی بخش های دیگر این صنعت از جمله بررسی شرایط زیست محیطی زنبورها و برخی پروژه های دیگر مانند بررسی رفتار زنبورها در کندوها و میزان سلامت آنها مطالعه کند.
لازم به ذکر است شرکت اوراکل پیشتر نیز با پروژه زنبور جهانی جهت راه اندازی و توسعه یک شبکه بلاک چین برای تضمین اصالت عسل های تولید شده همکاری کرده بود. در این پروژه نیز اطلاعات کسب شده از چرخه تولید و توزیع جهت تفکیک و استخراج داده ها در اختیار اوراکل قرار می گیرد.
اما دو شرکت قرار است در جریان پروژه بلاک چینی همکاری جدید خود نیز بر روی شمارش تعداد زنبورها از طریق بلاک چین با یکدیگر همکاری کنند. گفته می شود نتیجه این تحقیق تاثیر بسیار زیادی بر روی آینده صنعت کشاورزی و زیر مجموعه های آن مانند زنبور داری خواهد داشت.
این شرکت تولید عسل البته تنها و نخستین شرکت فعال در صنایع غذایی و علاقمند به بلاک چین نیست. پیشتر شرکت نستله نیز از آغاز همکاری خود با شرکت OpenSC جهت اجرای بلاک چین کنترل کیفیت خود خبر داده بود. نستله همچنین در ماه آوریل با شبکه بلاک چین فعال در زمینه صناییع غذایی Food Trust وابسته به شرکت بزرگ IBM همکاری خود را آغاز کرده بود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ