سرمایکس
video thumb

بیت تورنت (BitTorrent)، نرم‌افزار بهینه‌سازی دانلود با قابلیت استفاده از توکن‌های بومی خود را به بازار عرضه کرد!

با توجه به اخبار منتشر شده در خبرگزاری ها، کلاینت تورنت همتا به همتای بیت تورنت (BitTorrent)، نرم‌افزار بهینه‌سازی دانلود با قابلیت استفاده از توکن‌های بومی خود را به بازار عرضه کرد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، بیت تورنت در اوایل سال جاری، توکنی مبتنی بر بلاک چین ترون، به نام BTT را راه‌اندازی کرد و در نظر دارد که پلتفرم اشتراک محتوای مبتنی بر توکن خود را گسترش دهد تا از این طریق سرعت شبکه‌ و افزایش سرعت دانلود کاربران را بهینه‌سازی کند.

بر اساس گزارشات منتشر شده، نرم‌افزار Bittorrent Speed بر روی کلاینت جدید و مبتنی بر ویندوز بیت تورنت به نام µTorrent Classic Windows به کار گرفته خواهد شد.

وب سایت BitTorrent Speed حاکی از این است که کاربران با اشتراک گذاشتن کل فایل و یا پهنای باند، می ‌توانند توکن BTT دریافت کنند. هرچه مدت ‌زمان اشتراک فایل کامل بیشتر باشد، توکن بیشتری دریافت کرده و با پرداخت توکن نیز می‌توانند سرعت دانلود را افزایش دهند. همچنین، یک کیف پول یکپارچه برای مدیریت این توکن‌های دریافتی راه اندازی شده است.

در زمان راه اندازی، این محصول تنها برای پلتفرم ویندوز منتشر شد، اما احتمالا در آینده‌ا‌ی نزدیک، شاهد عرضه‌ی آن برای دیگر پلتفرم‌ ها نیز باشیم.
بنیاد ترون در ماه جولای سال ۲۰۱۸ اقدام به خرید مقدار نا مشخصی بیت تورنت کرد و از آن زمان به بعد تلاش می کند تا این دو شبکه‌ی غیرمتمرکز را بر اساس استاندارد فناوری اشتراک فایل همتا به همتای بیت تورنت که در اوایل سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد، با یکدیگر ادغام کند.

در گزارش منتشره عنوان شده است که از مجموعه محصولات بیت تورنت که شامل کلاینت‌ های بیت تورنت و یوتورنت می ‌شود، به‌عنوان بزرگ ‌ترین شبکه‌ی همتا به همتای غیرمتمرکز در دنیا نام برده می شود. این کلاینت ‌ها بیش از صد میلیون کاربر فعال داشته و بر روی بیش از یک میلیارد دستگاه نصب شده‌ اند. به‌ علاوه، ۲۲ درصد از ترافیک آپلود و ۳ درصد از کل ترافیک دانلود در سراسر جهان نیز مربوط به بیت تورنت می ‌شود.

با عرضه‌ی BitTorrent Speed، هر ترون با قیمت حدود ۰٫۰۳۴ دلار معامله شده و در رتبه‌ی دهم جدول ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version