video thumb

قیمت بیت کوین به بالای ۵۰ هزار دلار خواهد رسید

مساله عدم ثبات قیمت بیت کوین و فرار بودن بیش از حد این ارز دیجیتال، همواره مشکل اصلی مخالفان بیت کوین برای سرمایه گذاری و حتی پذیرش آن به عنوان یک سرمایه پایدار بوده است. اما سوال اینجاست که آیا این جهش قیمت همیشه بد بوده و به ضرر دارنده بیت کوین عمل خواهد کرد؟
قیمت بیت کوین در حالی طی چند روز گذشته اندکی افت داشته هفته جاری مجددا به قیمت ۱۳ هزار دلار رسید. البته بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقد بودند با توجه به سیر نزولی بیت کوین در بازار، قیمت این ارز دیجیتال باید به حدود ۱۰ هزار دلار کاهش می یافت که البته این اتفاق نیفتاد.
اما خبرگزاری سی ان ان، این هفته با انتشار مطلبی، به یک سوال بزرگ و بسیار مهم پرداخت: چه عاملی باعث این جهش قیمت می شود؟ به ویژه تا همین چند هفته پیش که بیت کوین قیمتی حدود چهار هزار دلار داشت. چگونه ظرف کمتر از چهار ماه قیمت این ارز دیجیتال تا این حد بالا رفت؟
به گفته نعیم اسلم، محقق بازار ارزهای دیجیتال، هنگامیکه قیمت بیت کوین عدد ۱۰ هزار دلار را پشت سر گذاشت، این ذهنیت برای خریداران و سرمایه گذاران خرد بازار ایجاد شد که بیت کوین در مسیر بازگشت است.
اما به گفته لنون سوئیتینگ، محقق دیگر بازار ارزهای دیجیتال، این افزایش قیمت برای بازیگران کلان و سازمانی بازار ارزهای دیجیتال به این معنا بود که الان زمان مناسبی برای بیت کوین های خریداری شده در گذشته است.
در ادامه گزارش تنظیم شده توسط سی ان ان آمده است که با وجود ورود فیس بوک به بازار ارزهای دیجیتال، جای تعجبی ندارد که شرکت آمازون نخواهد با برند ویژه و جداگانه برای خود اقدام به ورود به بازار این ارزها کند. این موضوعات منجر به افزایش آگاهی عمومی در خصوص نحوه کار با ارزهای دیجیتال خواهد شد.
اسلم همچنین در گفتگو با سی ان ان، ضمن حمایت از روند افزایش قیمت بیت کوین تاکید کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۲۰ هزار دلار و پس از چند سال به بالای ۵۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ