سرمایکس
video thumb

احتمال جریمه‌ی روزانه یک میلیون دلار برای فیس‌ بوک با تصویب لایحه‌ی جدید نمایندگان حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا!

بنا بر گزارش رویترز، اگر لایحه‌ی پیشنهادی نمایندگان حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، تصویب شود، شرکت های فناوری بزرگی مانند فیس ‌بوک با جریمه روزانه، یک ‌میلیون دلار روبه ‌رو خواهد شد.

رویترز با انتشار پیش ‌نویس لایحه ‌ای ادعا کرده که مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال اخذ جریمه روزانه یک ‌میلیون از شرکت‌ هایی است که قوانین تصویب ‌شده توسط این نهاد را نقض کنند.

بنابر گزارش رویترز، این لایحه قرار است که در میان اعضای کنگره و کمیته خدمات مالی ایالات ‌متحده به شور گذاشته شود:

ایجاد، نگهداری و اجرای یک پلتفرم بزرگ مرتبط با دارایی ‌های دیجیتال که با طور گسترده به ‌عنوان وسیله تبادل، واحد حساب، ذخیره ارزش یا هرگونه عملکرد مشابه دیگری که در راستای خط مشی‌ های ارائه ‌شده توسط سیستم نظارتی فدرال نباشد، امکان ‌پذیر نیست.

بر اساس این گزارش، پیش ‌نویس این لایحه با عنوان «دور نگه‌ داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از حوزه مالی»، قرار است تا مانع از فعالیت ارز دیجیتال «لیبرا»، که توسط فیس ‌بوک درحال‌ توسعه است، شود. به عقیده کارشناسان، ارز لیبرا می‌تواند ماهانه ۲٫۷ میلیارد کاربر فعال داشته باشد.

علاوه بر این، رویترز پیش‌ بینی می کند که طرفداران نوآوری ‌های حوزه فناوری در حزب جمهوری ‌خواه، از تصویب این لایحه ممانعت به عمل آورند و در صورت ورود این لایحه به مجلس سنا، موجی از مخالفت ‌های جدی ‌تر به وجود می آید.

همانطور که گزارش شده، چندی پیش کنگره آمریکا درخواست ‌هایی را مبنی بر جلسات بررسی لیبرا به ثبت رسانده و طی یک نامه رسمی از فیس ‌بوک و شرکای آن خواسته که فعالیت‌ های خود در ارتباط با لیبرا را تا برطرف شدن نگرانی های مربوط به آن متوقف کنند.

این در حالی است که جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس دولت فدرال ایالات‌ متحده، عنوان کرده که از مزایا و معایب بالقوه در زمینه ارز دیجیتال لیبرا آگاه است. وی همچنین افزود که بانک مرکزی این کشور در حال حاضر در ارتباط با عدم تواناییش در اجرای سیاست پولی نگرانی خاصی ندارد، زیرا این صنعت همچنان در مراحل اولیه خود به سر می برد.

پس از معرفی ارز دیجیتال از جانب فیس ‌بوک، موج توجهات، بیش ‌از پیش به سمت ارزهای دیجیتال جلب شد تا جایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در هفته گذشته با اشاره مستقیم به لیبرا و بیت کوین، اعلام کرد که مخالف ارزهای دیجیتال است. بساری از مفسران، این اقدام ترامپ را به عنوان مانع بزرگی بر سد راه ارزهای دیجیتال می دانند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version