سرمایکس
video thumb

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۱۰٫۰۰۰ دلار برای دومین بار در ماه جولای !

قیمت بیت کوین روز گذشته به زیر ۱۰٫۰۰۰ دلار کاهش یافت، این در حالی است که قیمت ۲۰ ارز دیجیتال برتر با کاهش روبرو شده است.

بازار ارزهای دیجیتال، عکس از Coin360

قیمت بیت کوین در حالی برای بار دوم، به محدوده زیر ۱۰ هزار دلار رسیده که پیش‌تر به بیش از ۱۳٫۷۰۰ دلار رسیده بود. کاهش قیمت این ارز دیجیتال در حالی رقم خورد که روز گذشته ابتدا به قیمت ۱۱ هزار دلار افزایش یافته بود. گفتنی است که طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین ۸٫۲۲ درصد سقوط را تجربه کرده است و در برخی از صرافی‌ها حتی به قیمت ۹٫۲۰۰ دلار هم رسیده است. در زمان‌بندی هفتگی هم، بیت کوین، با کاهش بیش از ۲۲ درصدی روبرو شد.

طبق گزارش کوین مارکت کپ، تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش بوده است، به گونه ای که از ماه آوریل سال ۲۰۱۷ نیز بیشتر شده است. گفتنی است که در طول ۲۴ ساعت گذشته، تسلط بیت کوین از حدود ۵ درصد به ۶٫۶۶ درصد رسیده است که از اواسط ماه آوریل تاکنون برای اولین بار است که چنین اتفاقی رخ داده است.

نمودار ۳۰ روزه بیت کوین، منبع: Coin360

از میان بیست ارز دیجیتال برتر بازار ارزهای دیجیتال، ای ا اس (EOS) با بیشترین میزان کاهش روبرو بوده است، به گونه ای که قیمت این ارز دیجیتال با ۱۷ درصد کاهش به ۳٫۶ دلار رسیده است.

با توجه به داده های سایت Coin360، اتریوم، آلت کوین برتر بازار نیز به کمترین ارزش خود نسبت به اوایل سال ۲۰۱۹ رسیده و با سقوط ۱۴ درصدی، با قیمت هر واحد حدود ۲۰۰ دلار معامله می‌ شود.

در زمان انتشار خبر، حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال ۲۶۱ میلیارد دلار می باشد. این در حالی است که در ساعات اولیه دیروز این رقم بالغ بر ۲۸۵ میلیارد دلار بود.

بیت کوین موفق نشد تا سطح حمایتی ۱۰،۰۰۰ دلاری را در بحبوحه‌ی جلسه رسیدگی به ارز دیجیتال فیس‌ بوک در مجلس سنا برگزار شد، حفظ کند.

در ابتدای این جلسه، سناتور شرود براون (Senator Sherrod Brown)، از به وجود آوردن تهدیدهای احتمالی یک ارز دیجیتال که توسط فیس‌ بوک ایجاد و کنترل می‌ شود، در ارتباط با نظام مالی جهانی ابرا نگرانی کرد و فیس‌ بوک را خطرناک خواند. از سوی دیگر، دیوید مارکوس (David Marcus)، مسئول پروژه‌ی کالیبرا، به مقامات ایالات ‌متحده هشدار داد، در صورتی‌ که اقدامی در ارتباط با یک راه‌ حل کارآمد صورت نگیرد، شاهد عرضه یک ارز دیجیتال دیگر خواهند بود که توسط سایر افراد کنترل می‌ شود. وی عنوان کرد:

اگر کشور ما نتواند اقدامی صورت دهد، به‌ زودی شاهد یک ارز دیجیتال خواهیم بود که توسط افرادی کنترل می‌ شود که ارزش آن با ایده آل‌ های ما کاملا متفاوت است.

روز گذشته، جان مک آفی، از کارآفرینان ایالات ‌متحده و یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال، با توجه به قیمت رو به کاهش بیت کوین عنوان کرده بود که این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۰ به قیمت ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version