یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

اطلاعات جستجوی اینترنتی نشان دهنده علاقه چینی ها به لیبراست

ارز تازه معرفی شده فیس بوک به عنوان لیبرا ، بحث روز اخبار این هفته جهان بوده است. وقتی که خبر از ابداع این این ارز به صورت عمومی منتشر شد شاید این چینی‌ها بودند که سردسته شگفت زدگان علاقه‌مند به آن نام گرفتند.

در حالی که استفاده از ارز دیجیتال مانند استفاده از فیس بوک در کشور چین ممنوع است، جستجو در مورد «لیبرا» در موتور جستجوگر ویبو، که موتور جستجوی اختصاصی چینی ها بر روی سامانه  اینترنت ملی چین است، افزایش یافت.

در جستجوهای اینترنتی چینی ها، سه موضوع از داغترین ترندهایی است که بیشترین جستجو در باره آن انجام شده است. اولین ترند مربوط به یک فیلم چینی از حسادت کودک مشهور چینی است، دومین موضوع مربوط به اولین نمایش تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی، نقاش معروف، در خارج از موزه لوور از سال ۲۰۰۵ بود و اما سومین موضوع داغ جستجوی اینترنتی این روزهای چینی ها مربوط به لیبرا است ولی قبلا در دومین رده جستجو قرار داشت.

از شگفتی‌های منطقه‌ای، در ارز پایداری که فیسبوک ارائه کرده – که در ابتدا به منظور پرداخت در نظر گرفته شد اما در طول زمان می توان به استفاده های دیگری نیز کشیده شود- را می‌توان در  نتیجه اطلاعات جستجوی ترندهای برتر گوگل دید.

اطلاعات گوگل در خصوص افرادی که به دنبال اطلاعات در خصوص «لیبرای فیسبوک» هستند، در بازه زمانی ۱۸ ژوئن که فیسبوک اطلاعات درباره ارز خود را منتشر کرد، نشان می‌دهد که چینی‌ها در رتبه نخست ملت‌هایی هستند که به دنبال این اصطلاح جستجو کردند و به طرز شگفت انگیزی امریکایی‌ها پایین‌ترین رتبه یعنی در رتبه چهاردهم قرار گرفتند.

باید اضافه گردد که گوگل به صورت اختصاصی در چین فیلتر شده است. اما به نظر می‌رسد افرادی هستند که به اندازه کافی به دور زدن این فیلترها، ثبت نام در فیس بوک و جستجو درباره ارز فیس بوک مبادرت می‌ورزند و این جستجوها نشانه‌های مهمی را برای فیس بوک ایجاد می‌کند.

در حالی که نگرانی‌های فزاینده تنظیم کنندگان جهانی در خصوص نظارت بر لیبرا، امروزه به سر خط اخبار روز جهانی بدل شده است، اطلاعات واصله چنین نشان می‌دهند که در حال حاضر جستجوهای گوگل برای جستجوی عبارت «تنظیم لیبرای فیسبوک»بسیار کم است و این نشان دهنده ترجیحات منطقه‌ای  است.

جالب اینجاست که اگر چه ممکن است که لیبرا برای یکسال یا بیشتر در دسترس عموم قرار نگیرد، تعداد زیادی از مردم به دنبال قیمت لیبرا در اینترنت هستند و  در پاکستان، سنگاپور و آفریقای جنوبی بیشترین تعداد جستجو را برای عبارت «قیمت لیبرای فیسبوک» ثبت شده است.

با این حال وقتی میزان محبوبیت لیبرا را با بیت کوین می سنجیم به این نتیجه می رسیم که علاقه به لیبرا بسیار کمتر است. وقتی که در مقایسه با ترندهای دیگر گوگل به لیبرا نگاه می‌کنیم می‌بینیم که خط آبی تقریبا مسطح است که این نشان دهنده سلطه سایر ارزهای دیجیتال بر روز بازارمی‌باشد که از منافع عظیم آنها در ارزش بازار سرچشمه می‌گیرد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ