video thumb

بانک مرکزی تایلند، تنها حامی دولتی لیبرا در جهان

ارز دیجیتال لیبرا طی دوماه اخیر به یکی از جنجالی ترین موضوعات بازار ارزهای دیجیتال و البته بانک های مرکزی جهان تبدیل شده است. بسیاری از سیاستمداران، دولت ها و بانک های مرکزی جهان به همراه سازمان های بزرگی همچون اتحادیه اروپا، خواستار توقف پروژه لیبرا شده اند.
با این حال، رئیس بانک مرکزی تایلند طی اظهاراتی متفاوت، از پروژه لیبرا متعلق به شرکت فیس بوک دفاع کرده و پیشاپیش حمایت خود را از این پروژه بزرگ اعلام داشته است.
بر اساس این گزارش، «ویراتای سانتی پراب هاب» رئیس بانک مرکزی تابلند نهادهای رگولاتوری در این کشور موظف به تحقیق در خصوص مزایا و معایب بالقوه موجود در پروژه لیبرا کرده است.
وی همچنین با برشمردن چند مزیت این ارز دیجیتال، گفت که به نظر می رسد این مزایا از چشم جریان عمومی رسانه در جهان پنهان مانده اند.
«ویراتای سانتی پراب هاب» در ادامه سخنان خود تاکید کرد که لیبرا طیف گسترده ای از فرصت ها و همچنین دسترسی بهتر مالی را برای شهروندان تایلند به وجود خواهد آورد.
رئیس بانک مرکزی تایلند در ادامه سخنان خود افزود که بانک مطبوع وی در حال انجام رایزنی ها با فیس بوک در خصوص راه اندازی و بهره برداری از این ارز دیجیتال است. وی همچنین از تشکیل کارگروهی متخصص در امور مالی برای بررسی همه جانبه ارز لیبرا خبر داد. گفته می شود در صورت تایید لیبرا از سوی این کارگروه، بانک مرکزی تایلند نظارت بر روند فعالیت این ارز دیجیتال در تایلند را بر عهده خواهد داشت.
وی در خصوص امکان جایگزینی لیبرا با پول ملی کشورها گفت: جایگزین کردن یک ارز دیجیتال به جای ارز ملی یک کشور کار ساده ای نیست؛ آن هم درست در زمانی که مردم تنها به ارز محلی و سیستم مالی و مبادلات ارزی خارجی اعتماد دارند.
گفته می شود بانک مرکزی تایلند تنها نهاد دولتی مالی جهان بوده که به جای هدف آماج حملات تند قرار دادن ارز دیجیتال لیبرا ، از آن حمایت کرده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ