video thumb

خزانه داری سنت لوئیز آمریکا: ارزهای دیجیتال دوره ای جدید در نظام پولی جهان رقم خواهند زد

ارزهای دیجیتال طی چند هفته گذشته به بحث بزرگی در دنیای سیاست بین الملل وارد شده که به نظر می رسد ورود این ارزها به جهان سیاست با اظهارات «جروم پاول»، رئیس خزانه داری فدرال آمریکا در خصوص بیت کوین آغاز شد که این ارز دیحیتال را با طلا قیاس کرد. اندک زمانی پس از این اظهارات، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده نیز به اظهار نظر در خصوص بیت کوین پرداخته و این ارز رو مورد سرزنش کلی قرار داد.
اکنون، رئیس خزانه فدرال سنت لوئیز در جدید ترین اظهار نظر خود اعلام کرده که ارزهای دیجیتال در حقیقت جدید ترین تازه وارد هایی هستند که به عرصه رقابت با نظام پولی فعلی جهان قدم گذاشته است. به این معنا که ارزهای دیجیتال همواره و به شکلی فزاینده در حال بدل شدن به رقیب بزرگی برای ارزهای سنتی فیات مانند دلار آمریکا هستند.
بسیاری از هواداران ارزهای دیجیتال اما معتقدند که خاصیت غیر متمرکز بودن بیت کوین، موضوعی است که این ارز دیجیتال را به عنوان بهترین گزینه موجود در برابر دلار آمریکا و دیگر ارزهای فیات قرار می دهد. اما واقعیت این مساله هنوز مشخص نیست که آیا در مقام قیاس، این ارز دیجیتال را می توان به عنوان دلار دوم تشبیه کرد و یا طلای دوم.
در همین راستا، جروم پاول به تازگی و در جریان برگزاری جلسه شنود خود که در مجلس سنا برگزار شد، اعلام کرده که بیت کوین بیشتر قابل قیاس با طلا بوده و به عنوانی ابزاری برای حفظ ارزش پول و سرمایه کاربرد دارد.
از سوی دیگر، «جیمز بولارد» رئیس خزانه داری فدرال سنت لوئیز اخیرا اعلام کرده که ارزهای دیجیتال هنوز در حال ایجاد جنبشی برای شکل دهی ارز غیر یکسان در ایالات متحده است و که این موضوع نشان دهنده رقابت این ارز دیجیتال با ارزهای فیات خواهد بود.
وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت که به اعتقاد وی، ارزهای دیجیتال جدید ترین تازه واردها در رقابت با ارزهای فیات و روند کنونی پولی جهان هستند.
وی همچنین تاکید کرد که یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین که این ارز را از ارزهای فیات موجود در جهان جدا می سازد، ویژگی منحصر نبودن آن به مکان جغرافیایی است.
نکته قابل تامل در خصوص محبوبیت فزاینده بیت کوین این است که این ارز دیجیتال به سرعت در حال رقم زدن دوره ای جدید از نظام مالی در جهان است که این موضوع می تواند منجر به ایجاد نظام پولی جدید متتشکل از سیستم ارزهای مختلف و غیر یکپارچه شود.
آنچه مسلم است، سرعت حرکت ارزهای دیجیتال به رهبری بیت کوین به سمت ایجاد نظام جدید مالی در جهان برای شکل گیری جنبش یاد شده کافی است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ