video thumb

مدیرعامل سابق صرافی WEX در ایتالیا دستگیر شد!

مدیرعامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال از دست رفته WEX که پس از منحل شدن بحث برانگیز صرافی BTC-e ایجاد شده بود، در ایتالیا دستگیر شد. تاکنون بیانیه رسمی اعلام نشده و خبری از آن نیست.

دیمیتری واسیلیف (Dmitri Vasilyev)، کسی که صرافی BTC-e را با نام WEX.nz مجددا در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی کرده بود، توسط دادستان ایتالیا بازداشت شد. در حالی که بیانیه رسمی تاکنون منتشر نشده، خبرگذاری بی بی سی روسیه این دستگیری را گزارش کرد. این گزارش به نقل از یکی از دوستان ناشناس واسیلیف و دو سرمایه گذار ناشناس WEX منتشر شده است. دلیل بازداشت هنوز معلوم نیست.

در آوریل ۲۰۱۹ واسیلیف، به جرم کلاهبرداری ۲۰۰۰۰ دلاری از یک سرمایه گذاری محلی بوسیله صرافی WEX تحت پیگرد پلیس جنایی آلماتی بود. طبق این گزارش این مظنون ۳۲ ساله تحت تعقیب در کشورهای مشترک المنافع است.

بی بی سی روسیه عنوان کرد، صرافی منحل شده BTC-e که بستر صرافی وکس بوده، همچنان موضوع تحقیقات در یونان و ایالات متحده به جرم کلاهبرداری ۴ میلیارد دلاری است. الکساندر وینیک (Alexander Vinnik)، بنیانگذار BTC-e، در حال حاضر در یونان تحت بازداشت قرار دارد.

پس از دستگیری وینیک در سال ۲۰۱۷، واسیلیف مجددا این صرافی را این بار تحت عنوان WEX راه اندازی کرد که پس از مدت کوتاهی قیمت های بالای ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در مقایسه با قیمت های متعارف جهانی، فعالیت آن را بسیار مشکوک کرد. در نهایتWEX در ماه جولای ۲۰۱۸ انتقالات از صرافی خود را متوقف کرد و منجر شد کاربران این پلتفرم اعلام کنند که از آنها کلاهبرداری شده است.

در اواخر سال ۲۰۱۸ صرافی بایننس ارز ارسال شده به یک حساب کاربری که به نظر می رسید باWEX در ارتباط است را مسدود کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که کاربران مدعی شدند این صرافی در پول شویی مشارکت داشته است.

در همین حال مقامات روسیه همچنان برای استرداد وینیک به روسیه تلاش می کنند. زیرا کمیسیون مستقل حقوق بشر روسیه اخیرا از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد درخواست کرده تا برای بازگرداندن مجرمان به آنها کمک کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ