سرمایکس
video thumb

تلاش دولت هند برای اعمال ممنوعیت و تحریم علیه ارزهای دیجیتال

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروهی منصوب به دولت هند پیشنهاد وضع مقررات ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور را مطرح کرده اند.
بر اساس گزارش مذکور، این گروه از دولت خواسته اند تا ضمن اعمال ممنوعیت های قانونی بر استفاده از ارزهای دیجیتال، تحریم هایی علیه معاملات سرمایه های دیجیتال در این کشور به اجرا بگذارد.
به گفته مقام های دولتی هند، پیشنهاد مطرح شده و پیش نویس قانون وضع شده بر اساس این پیشنهاد توسط نهادهای رگولاتوری مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت این دولت خواهد بود که در خصوص نهایی سازی احتمالی چنین قانونی و شکل اجرای آن تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
لازم به ذکر است آنوراگ تاکور، وزیر دارایی هند نیز پیشتر در ماه جاری میلادی طی سخنانی اشاره کرده بود که هنوز هیچ قانون روشن و صریحی در هند، استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام نکرده است. گفته می شود پیش نویس طرح وضع ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در هند، توسط متخصصان در فناوری بلاک چین و فضای مجازی طراحی و تدوین شده است.
در این طرح ۱۸ صفحه ای، ارزهای دیجیتال به عنوان «هر گونه اطلاعات یا کد یا شماره یا توکنی که بخشی از ارزهای رسمی دیجیتال رسمی نبوده و بر اساس سیستم ارزهای دیجیتال عمل کند و شکلی از نمایش دیجیتال ارزش باشد» تعریف شده اند.
در حالیکه استفاده از تمامی ارزهایی که مشمول تعریف بالا از ارزهای دیجیتال شوند، بر اساس طرح مذکور ممنوع اعلام خواهد شد، تنها ارز دیجیتال رسمی در این کشور، روپیه دیجیتال خواهد بود که آن هم توسط بانک مرکزی هند منتشر خواهد شد.
نشریه کوین تلگراف نیز اخیرا گفتگویی از «تیم درپر»، از طرفداران بیت کوین و سرمایه گذار به نام بر روی ارز دیجیتال Tezos با تازگی با انتقاد شدید از رویکرد دولت هند در خصوص ارزهای دیجیتال، رفتار دولت این کشور با ارزهای دیجیتال و تلاش برای اعمال ممنوعیت استفاده از آنها را مایه تاسف و مفسدانه ارزیابی کرده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version