یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

متهمان بازار دارک وب به زندان افتادند

یک مرد فلوریدایی به دلیل شرکت در یک معامله مولتی میلیون دلاری مواد مخدر و پولشویی با استفاده از بیت کوین، مقصر شناخته شد. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر دادگستری منطقه جنوبی ایالت نیویورک، در تاریخ ۲۵ جولای، ریچارد کاسترو، متهم این پرونده به دلیل پولشوئی و توطئه برای توزیع سه ماده افیونی کنترل و ممنوع شده هم در دارک وب و هم در ایمیل‌های رمزگذاری شده، مجرم شناخته شد.

کاسترو ذیل عناوین مستعاری نظیر چمز_ یو اس آ، شیمیست آمریکا و جاگر ۱۰۹ فعالیت می‌کرده و مواد مخدر را با بیت کوین به فروش می‌رسانده است. وی همچنین پذیرفته که مبلغ ۴ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۱۹۸ دلار را به عنوان جریمه پرداخت کند. این رقم شامل سرمایه گذاری‌هایی است که وی در ۷ کیف پول بیت کوینی در آدرس‌های مختلف انجام داده است.

سه ماده غیرقانونی و مواد مخدر مصنوعی کارفنتانیل، فنتانیل و فنیل فنتانیل بین پائیز ۲۰۱۵ تا بهار ۲۰۱۹ توسط کاسترو و همکارش و لوئیس فرناندز، شریک دیگرش، به فروش می‌رسید. یکی از این سه مورد،فنتانیل ، از هروئین به طور قابل توجهی قوی‌تر است، این گزارش بیان می‌دارد که این در حالی است که کارفنتالین در حدود صد بار ۱۰۰ برابر قوی تر از فنتانیل است.

کاسترو  در بازار وب تاریک رشد کرده بود و در این فضا ۳۲۰۰ بار بیشتر از هر فضای دیگری ثبت معاملات انجام داده بود. وی ۱۸۰۰ معامله خود را در بازار آلفایی انجام داده بود. این گزارش لیستی از اظهار نظرهای مشتریان کاسترو را در فضای وب تاریک فاش می‌کند. برخی از این اظهار نظرها چنین گفته‌اند :

«بسیار قدرتمند و قطعاً واقعی، کارفنتالین به صورت غیر قابل تصور عالی ترکیب شده» دیگر این که «به کار شگفت انگیز را ادامه بده»

هنگامی که وی فعالیت های وب تاریک خود را در تابستان سال ۲۰۱۸ متوقف کرد، کاسترو به سمت ایمیل‌های رمزگذاری شده حرکت کرد. این مهارجرت وی باعث شد تا ترتیبی اتخاذ کند که مشتریان احتمالی وی برای پرداخت هزینه‌ها از ارز دیجیتال استفاده کنند. این فرایندی که وی اتخاذ کرده بود باعث شد تا یک مأمور مخفی اجرای قانون به سیستم وی نفوذ کند و منجر به اتهامات متهم شد.

جفری س. برمن، دادستان ایالات متحده منهتن در بیانیه‌ای گفت:

«طی سال‌ها ریچارد کاسترو از فضای وب تاریک برای توزیع مقادیر زیادی مواد افیونی قدرتمند استفاده می‌کرده، کاسترو فکر می‌کرد می‌تواند پشت ناشناس بودن اینترنت پنهان شود […] با تشکر از همکاران اجرای قانون ، چمز یو اس آ “Chems_usa” اکنون در زندان ایالات متحده است.»

کاسترو در یک مورد « توطئه در توزیع و تملک سه ماده افیونی ممنوع  کنترل شده» و «پولشوئی» مجرم شناخته شد. مجازات جرایم وی در خصوص حمل، تملک و توزیع مواد مخدر از حداقل ۱۰ سال زندان تا حداکثر حبس ابد متفاوت است و جزای وی در مورد جرم پولشوئی حداکثر ۲۰ سال زندان است.

اعلام مجازات کاسترو در اکتبر ۲۰۱۹ انجام می‌شود.

در اوایل این ماه، دادستان منطقه جنوبی نیویورک، یکی دیگر از فروشندگان مواد مخدر در بازار وب تاریک را شناسایی و دستگیر کرد. وی هاگ برایان  نام داشت. جرم وی پولشویی رقمی قریب به ۱۹ میلیون دلار از ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای دیجیتالی بوده. این سود از بازاری تحت عنوان راه ابریشم در وب تاریک به دست آمده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ