یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

آغاز همکاری بانکی سنگاپور و فیلیپین در انتقال وجوه از طریق بلاک چین

بانک فیلیپینی Union Bank با انتشار بیانیه ای از راه اندازی موفق نسخه پایلوت شبکه بلاک چین فرامرزی خود که جهت مبادلات مالی ارزی میان این کشور و سنگاپور تهیه شده خبر داد.
گفته می شود این پروژه نتیجه کار مشترک دو بانک Union Bank فیلیپین و OCBC Bank سنگاپور بوده که دو سامانه مدیریت جریان مالی Adhara و پلتفرم پرداخت بین المللی Union Bank-UBX’s i2i آن را مدیریت می کنند.
علاوه بر ساز و کار مذکور، بانک فیلیپینی قرار است از یک سیستم بلاک چینی برای دریافت همزمان ارز فیات از بانک OCBC جهت انتقال وجه به دارندگان حساب در بانک محلی Cantilan Bank استفاده کنند. مسئولین این پروژه بانکی بزرگ مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین ابراز امیدواری کرده اند تا بتوانند میلیون ها نفر در فیلیپین که تاکنون حساب بانکی نداشته اند را به عضوی از خانواده بانکی این کشور تبدیل کرده و همچنین بانک های محلی را به بانک های بزرگ ملی در این کشور متصل سازند.
در همین راستا، «ملسون پلاباسان» مدیر بخش ریسک تکنولوژی و نظارت بانک مرکزی فیلیپین گفت که بر اساس پیش بینی بانک مرکزی این کشور، اتخاذ تکنولوژی بلاک چین در سیستم بانکداری و به عنوان ابزاری برای پرداخت و انتقال وجه، توسعه زیادی خواهد یافت.
لازم به ذکر است بانک Bitspark که در بخش انتقالات وجوه بدون نیاز به بانک فعالیت می کند، در ماه آوریل سال جاری میلادی از آغاز فرآیند انتشار نوعی ارز دیجیتال خبر داده بود که بر مبنای «پزو»، پول رسمی کشور فیلیپین کار می کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ