سرمایکس
video thumb

ویدئو اختصاصی ارزجو: هارد فورک و سافت فورک

در این ویدئو به مطالبی از هارد فورک و سافت فورک پرداخته شده که پیشنهاد می کنیم حتما این کلیپ را ببینید.

در ادامه توضیحی کوتاه پیرامون بیت کوین را می خوانید:
امروزه ارزهای مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. اکثر کشورها دارای پول رسمی ویژه خود هستند که توسط دولت آنها حمایت و گارانتی شده و به مردم این اجازه را می دهد تا با استفاده از این پول خرید‌‌های خود را انجام داده و مبلغ آن را بپردازند. بیت کوین نیز مانند سایر ارزهایی است که شما می‌توانید با استفاده از آن خرید کنید؛ با این تفاوت که این ارز توسط هیچ دولت یا نهاد دیگری پشتیبانی نشده و همچنین ماهیت فیزیکی (چاپی) ندارد. بیت کوین‌‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که به صورت درون شبکه‌‌ای توسعه می‌‌یابند.

هنگامی که شما دست به قضاوت و قیاس در خصوص تفاوت‌‌های میان بیت کوین و ارز‌‌های سنتی متداول می‌‌زنید که قصد خرید داشته باشید. مطمئنا از‌‌آنجا که بیت کوین تنها ماهیت مجازی دارد، شما تنها قادر به انجام خرید الکترونیکی با استفاده از این ارز بوده و نحوه خرید شما نیز شبیه به خرید‌‌های اینترنتی آنلاین خواهد بود.

بیت کوین ارزی است که به شکل دیجیتال تولید شده و هر کسی می‌‌تواند به شبکه آن ملحق شده و به یک کاربر بیت کوینی بدل گردد. برای بدست آوردن بیت کوین‌‌های بیشتر باید از طریق عملیات ماینینگ (mining) نسبت به کسب آن اقدام نموده و یا آن را به صورت نقدی خریداری نمایید. در شبکه بیت کوین، شما می‌‌توانید به راحتی مبادلات مالی خود را انجام دهید، البته به شرطی که این مبادله نیز بیت کوینی باشد. این عملیات شباهت بسیار زیادی به انجام مبادلات الکترونیکی با استفاده از کارت‌‌های اعتباری دارد.
یکی از دلایلی که بسیاری از مردم بیت کوین را ترجیح داده و آن را انتخاب می‌‌کنند، بحث سیستم مالی غیر‌‌متمرکز آن است. یعنی در این سیستم شما دیگر متکی و وابسته به یک نهاد مشخص مانند یک نهاد دولتی و یا بانک نیستید که از اعتبار سرمایه بیت کوینی شما حفاظت کرده و البته در جریان مبادلات مالی شما باشد.

بیت کوین ارزی نیست که شما قادر به ایجاد و یا عملکرد خودسرانه در شبکه آن باشید. بر اساس قوانین شبیه این ارز دیجیتال، شما تنها می‌‌توانید حداکثر ۲۴ میلیون دلار بیت کوین داشته باشید که این میزان باید توسط ماینرها تایید شده باشد. شما می ‌توانید بیت کوین‌‌های خود را خرد کنید، اما توجه داشته باشید که عمده بخش‌‌های بیت کوین ماهیت دیجیتال داشته و میزان آن در دست یک فرد نیز نباید از ۲۱ میلیون دلار تجاوز کند.

سوال دوم در این خصوص این است که ارز دیجیتال بیت کوین بر پایه چه اصولی بیان شده است؟ با نگاهی به شکل‌‌های سنتی ارزها مانند دلار ایالات متحده، متوجه می‌‌شویم که می توانیم با ارائه این ارزها به بانک، معادل ارزش آن طلا دریافت کنیم. اما ارزش بیت کوین مانند ارزهای سنتی بر پایه طلا و یا نقره سنجیده نمی‌‌شود، در عوض با توجه به اینکه این ارز دیجیتال به شکل کد‌‌های آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌‌گیرند، پایه محاسبه و سنجش ارزش آنها بر اساس ریاضیات خواهد بود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version