video thumb

بانک آمریکا امکان سپرده گذاری به شکل ارزهای دیجیتال را فراهم کرد

بانک آمریکا (Bank of America)  با انتشار بیانیه‌ای رسمی از ایجاد امکانی برای پس اندازی و نگهداری ارزهای دیجیتال مشتریان خود خبر داد.

به گزارش ارزجو، بر اساس بیانیه منتشر شده، طرح یاد شده ابتدا در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی مطرح شده است. در طرح اولیه که بر اساس سیاست‌های توسعه تکنولوژی بانک آمریکا مطرح شده بود که این تصمیم در پی متداول شدن استفاده از ارزهای دیجیتال در تراکنش‌های مالی اتخاذ شده است.

در متن بیانیه مذکور آمده است: ممکن است برخی واحدهای تجاری به دنبال انباشت سپرده‌های ارزی دیجیتال مشتریان در یک حساب سپرده سازمانی باشند.

ثبت پرونده تراکنش‌های مالی میان مشتریان دارای ارز دیجیتال با یکدیگر و یک حساب سازمانی مبتنی بر ارز دیجیتال با یکدیگر متفاوت است، چراکه در یک حساب سازمانی مبتنی بر ارز دیجیتال، حساب ارزی توانایی ذخیره امن حساب های سپرده ارزی دیجیتال مشتریان را خواهد داشت. به عنوان مثال حساب سازمانی ارزی دیجیتال می‌تواند تراکنش‌های مالی مشتری را از طرف وی ثبت بدهی برای وی و یا شارژ حساب مشتری از طریق انتقال اعتبار انجام دهد.

جهت رسیدن به این مقصود، طرح کلی روش‌های ذخیره کلیدهای خصوصی سپرده‌های مربوط به حساب مشتریان، تعیین کننده کلیدهای عمومی بوده و پایه گذار کلیدهای والت برای ذخیره ارزهای دیجیتال به حساب می آید.

در مثال‌های دیگر، پیشنهاد طرح پیشنهادی ارائه شده این بوده که تجمع ارزهای دیجیتال سپرده مشتریان، در یک حساب سازمان صورت پذیرفته تا بتوان از این طریق، نیاز مشتریان آن سازمان به واسطه جهت انجام مبادلات مالی و تبدیل ارز را برطرف کرده و از این طریق خرید و مبادله ارزها و ارزهای دیجیتال با یکدیگر را تسهیل کرده و هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر را کاهش دهد.

برای نیل به این هدف نیز طوری برنامه ریزی شده که سرور ارز دیجیتال یک واحد تجاری بتواند از طریق یک شبکه با سرور یک واسطه مبادله ارزی (مانند OKCoin یا Bitsamp) مرتبط شده و از این طریق مبادله ارزی را انجام دهد.

لازم به ذکر است بانک آمریکا بیش از ۵۰ بلاک چین و ارزهای دیجیتال مرتبط با آنها را مشمول طرح خود کرده که البته این مداخله بانکی در امور بلاک چین‌ها تاکنون منجر به اعتراض بسیاری از هواداران سیستم مبادله مالی غیر متمرکز ارزهای دیجیتال شده و معتقدند این کار منجر به از بین رفتن استقلال بلاک چین‌ها شده و مبارزه با دخالت بانک ها و موسسات مالی در سیستم بلاک چین را با مشکل مواجه خواهد کرد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ