ورود بیمه‌های بلاک چین به سیستم‌های مالی استرالیا!

ورود بیمه‌های بلاک چین به سیستم‌های مالی استرالیا!

آژانس علمی فدرال استرالیا در حال همکاری با چهار موسسه مالی بزرگ در این کشور است تا بتواند از برنامه‌ای شامل فناوری بلاک چین به منظور کمک به شهروندان مبتلا به معلولیت برای پرداخت حق بیمه استفاده کند.

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس: بانک رفاه استرالیا (CommBank) و سازمان تحقیقات صنعتی و علمی (CSIRO) این کشور در روز سه شنبه اعلام کردند که با همکاری هم در حال آزمایش این برنامه با پروژه بلاک چین با عنوان «پرداخت هوشمند پول» هستند.

هدف آن‌ها تولید برنامه بلاک چین کدگذاری شده است تا قراردادهای سازمان بیمه ملی افراد دچار معلولیت (NDIS) به صورت هوشمند انجام شود و دریافت کنندگان و ارائه دهندگان این سرویس‌ها بتوانند مبالغ دریافتی و پرداختی -مثلاً اینکه چه کسی می‌تواند وام‌های خاصی را تا چه مرزی دریافت نماید- بر اساس شرایط از پیش تعیین شده به پیش ببرند. سازمان تحقیقات صنعتی و علمی استرالیا در این مورد توضیح می‌دهد که دلیل انتخاب سازمان بیمه ملی برای این پروژه آن بود که این افراد دارای «شرایط پرداختی شخصی» هستند. در سازمان بیمه، افراد برنامه‌های شخصی دارند که می‌تواند شامل بودجه‌های دسته‌بندی شده خاصی باشد که پرداخت هر کدام از آنها قوانین خاص خود را دارند.

ارزهای دیجیتال

اپلیکیشن‌های اولیه به افراد کمک می‌کرد تا برنامه‌های خود را به وسیله این اپلیکیشن‌ها به پیش ببرند و به آنها در زمینه پیدا کردن سرویس‌های مختلف، رزرو کردن آنها و پرداخت از طریق سازمان بیمه ملی معلولان بدون نیاز به کارهای دفتری کمک می‌کرد.سوفی گلایدر رئیس آزمایشگاه بلاک چین بانک رفاه استرالیا اضافه می‌کند که در این شبکه توزیع می‌توان اطلاعات افراد ثبت شده در سازمان بیمه معلولین از بخش‌های مختلف را به اشتراک گذاشت که به دولت چشم انداز شفاف‌تری از روند مالی ارائه دهد و کمک کند تا هزینه‌ها برای ارائه دهندگان این سرویس‌ها کاهش یابد.

همچنین بخوانید: خرید و فروش ارز دیجیتال

شرکت کنندگان در این پروژه گزارشی در مورد پروژه پرداخت هوشمند پول در ماه نوامبر منتشر خواهند کرد که جزئیات طرح‌ها فایده‌ها و محدودیت‌های آزمایش را ارائه می‌دهد و پیشنهاداتی برای برنامه‌های آینده نیز ارائه خواهد داد. این همکاری جدیدترین تحقیق در زمینه بلاک چین به وسیله این دو گروه است. همانطور که کوین دسک (CoinDesk) قبلاً گزارش کرده بود سازمان تحقیقات صنعتی و علمی استرالیا اعلام کرده است که یک آزمایش جهانی را در مورد شبکه بلاک چین خود انجام داده که طبق ادعای آنها قادر بوده است ۳۰۰۰۰ تراکنش برون مرزی را در عرض یک ثانیه به انجام برساند. در ادامه این اخبار طی گزارشی جدید اعلام شده که بانک رفاه استرالیا با بانک جهانی همکاری داشته تا مبلغ ۸۱ میلیون دلار برای صدور اوراق قرضه از طریق شبکه بلاک چین به وسیله این بانک به انجام برساند.

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید