فناوری بلاک چین چگونه باعث بهبود کارایی دیگر صنایع می‌شود

فناوری بلاک چین چگونه باعث بهبود کارایی دیگر صنایع می‌شود

روش تغییر تجارت و فناوری به وسیله بلاک چین بسیار هشدار دهنده است. به نظر می‌رسد که تنها تا یک سال پیش استفاده کنندگان از ارز دیجیتال و بلاک چین در مورد این فناوری چیزهایی شنیده بودند. با این حال این فناوری در حال پیشرفت است و از یک واحد پولی ساده با سرعت در حال تبدیل به واحدی با ارزش می‌باشد. این شامل استارتاپ‌هایی هم می‌شود که از این فناوری سود می‌برند. همچنین بلاک چین به بسیاری از مشاغل کمک می‌کند که با امنیت بیشتر سریعتر و کاراتر عمل کنند.

هوش مصنوعی

بر کسی پوشیده نیست که ارزش دیتا به اندازه ارزش نفت است. این یکی از مثال‌هایی است که چطور بلاک چین می‌تواند صنایع را کاراتر کند. شرکت‌هایی مانند گوگل و فیسبوک سرویس‌هایی رایگان مانند جیمیل و مسنجر را برای ماین کردن دیتا از کاربران به کار می‌برند. در ضمن این سرویس‌ها از کاربرانشان استفاده می‌کنند تا الگوریتم‌های هوش مصنوعی را تکمیل کنند.

برای مثال جیمیل به کاربرانش اجازه می‌دهد که ایمیل‌هایشان را اسپم کنند. با این روش می‌تواند به الگوریتم‌هایش اجازه دهد اسپم‌ها را شناسایی کنند. مسنجر فیسبوک چت‌های آنلاین را دنبال می‌کند تا برنامه‌های هوش مصنوعی خود را تکمیل کند. بازخورد این نرم‌افزارها با ارزش است. و به آنها کمک می‌کند تا استفاده از دیتا و فرایندهای تجاری خود را بهینه سازند.

با این حال این کمپانی‌ها دارای حق انحصاری اختصاصی بر این اطلاعات هستند. آنها این اطلاعات را جمع آوری کرده و در سرورهای خود نگه می‌دارند. به این شکل فقط خودشان می‌توانند از آنها استفاده کنند. هیچ مدل هوش مصنوعی دیگری نمی‌تواند از این اطلاعات سود ببرد. به این ترتیب، کاربرانی که این اطلاعات از آنها جمع آوری شده است سودی نمی‌برند ولی این کمپانی‌ها میلیاردها دلار به جیب می‌زنند.

سیناپس (Synapse)

سیناپس یکی از استارتاپ‌های بلاک چین است که اولین بازار هوش مصنوعی و دیتای غیرمتمرکز دنیا به شمار می‌رود. در این بازار سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند یاد بگیرند و باعث توسعه و پیشرفت یکدیگر شوند. هر کسی توانایی استفاده از اطلاعات آنها را دارد. بنابراین هر کسی می‌تواند ماشین‌ها یا سیستم‌های مستقل یا مدل‌های آموزشی خود را ایجاد کند. این شبکه قدرتمند دارای اعضایی است که به عنوان نماینده شناخته می‌شوند. در این شبکه آنها می‌توانند با یکدیگر در مورد آموزش هوش مصنوعی به تبادل نظر بپردازند. و در آن واحد در زمینه کارشان مورد تشویق و پاداش نیز قرار می‌گیرد.

استخراج بیت کوین صنعت بلاک چین ارزهای دیجیتال ارزهای دیجیتال

سیناپس یکی از مهمترین شبکه‌ها در این زمینه است. گردانندگان این شبکه تصمیم دارند خودشان را به عنوان بخش اصلی صنعت هوش مصنوعی معرفی کنند. انتظار می‌رود که این صنعت تا سال ۲۰۲۵ به میزان ۵۶ درصد (نرخ رشد سالانه) پیشرفت داشته باشد. این میزان مساوی با تقریباً ۶۰ میلیارد دلار سود است.

بهداشت

وضعیت صنعت بهداشت آمریکا را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد: ناکافی. در واقع آمریکا بیش از همه کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) بر روی صنایع بهداشتی خود هزینه می‌کند. ولی نتایجی که در این مورد گرفته است قابل توجه نیست. هنوز هم کیفیت بهداشت پایین است. بلاک چین می‌تواند کاری کند که این صنایع به پیشرفت خوبی دست یابند.

سیستم‌های گزارش بهداشتی کنونی، سیستمی که برای نگهداری و اشتراک اطلاعات پزشکی به کار می‌رود ناامن و ناکافی است. قسمت پر هزینه ماجرا آنجاست که هیچ همکاری بین این سیستم‌های مختلف وجود ندارد. هنگامی که احتیاج به تغییر سیستم بهداشتی وجود داشته باشد، بیماران برای جابجایی اطلاعات پزشکی خود باید تلاش زیادی انجام دهند. این مسئله باعث می‌شود که برای بازیابی این اطلاعات وقت و هزینه زیادی مصرف شود و همچنین پزشکان نتوانند درمان بهینه‌ای را انجام دهند.

آیریس (Iris)

در حال حاضر شبکه آیریس در حال تلاش برای افزودن ارزش صنعت است. آنها در حال جایگزینی سیستم‌های ناکارآمد کنونی جمع آوری اطلاعات بهداشت الکترونیک هستند.استفاده از فناوری بلاک چین آیریس به فراهم آورندگان این سیستم، بیماران و محققان اجازه داده است تا اطلاعات را به شبکه بلاک چین منتقل کنند. هر کدام از اعضا این شبکه می‌توانند به صورت جهانی از اطلاعات در دسترس این شبکه استفاده کند. این کار باعث شده است که این شبکه‌های بهداشتی الکترونیک مختص قرن بیست و یکم شوند. نتیجه مثبت این سیستم برای صنعت بهداشت قابل محاسبه نیست. محققان قبلاً به خاطر قوانین سفت و سخت و محدود کننده مجبور بودند به تحقیقات آکادمیک و داوطلبانه، بسنده کنند. ولی حالا می‌توانند به میلیون‌ها پرونده بهداشتی کامل دسترسی داشته باشند.

همچنین بخوانید: ۲۰ ارز دیجیتال محبوب

ارزهای دیجیتال ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال

سرمایه گذاری‌های کوچک و هیبرید بلاک (HybridBlock)

برای بسیاری از اشخاص ارز دیجیتال به عنوان اولین جایی مطرح بود که می‌توانستند سرمایه گذاری و داد و ستد کنند و سود به دست بیاورند. در گذشته هزینه‌های بالا بسیاری را از سرمایه‌گذاری در سهام دور نگاه می‌داشت. ولی ارزهای دیجیتال به این نسل یاد داد که می‌توانند به وسیله این فناوری، یک اشتراک اینترنت و دید خوشبینانه، سهام خرید و فروش کنند.

فناوری‌هایی مانند هیبرید بلاک، وسیله‌ای برای آموزش سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال، در حال آموزش میلیون‌ها سرمایه گذار خرده پای جوان در این زمینه است.این سیستم دارای واسط کاربری چند پلتفرمه می‌باشد و یک اپلیکیشن تلفن همراه است. هیبرید بلاک آموزش‌های اولیه در زمینه استفاده از خرید و فروش ارز دیجیتال را در خود جای داده است. که شامل کیف پول، تبدیل ارز و همچنین مالیات است. در این اپلیکیشن آموزش چگونگی سرمایه گذاری برای تمام سنین توضیح داده شده است.هیبرید بلاک با تأکید بر روی طبیعت بین‌المللی و ارزان بودن، ارزهای اینترنتی به صورت بالقوه در حال ایجاد سرمایه‌گذاران آینده می‌باشد. آنها با استفاده از روش‌های رایگان و بی‌خطر هیبرید بلاک سهام می‌خرند، قرارداد می‌بندند و در زمینه‌های امنیتی سرمایه گذاری می‌کنند.

افزایش کارایی صنایع

باوجود فواید ارزهای دیجیتال هنوز هم افرادی این ارزها را از هم گسیخته می‌دانند. با این حال بسیاری از جوانانی که در استفاده از بلاک چین پیش قدم بوده‌اند، آن را برای همکاری در زمینه افزایش کارایی هر صنعتی مفید می‌داند.

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید