سرمایکس
video thumb

Coinbase همکاری خود با سیستم پرداخت Paypal را از سر گرفت

شرکت پر طرفدار مبادلات ارزهای دیجیتال Coinbase از امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به دلار از طریق سیستم پرداخت Paypal جهت رفاه بیشتر مشتریان آمریکایی خود خبر داده و اجرایی شدن این سیستم را قدمی به سمت ارزهای فیات آن هم خارج از سیستم بانکی دانست. البته خبر خوش برای Coinbase نیز در راه است و آن برنامه این شرکت برای توسعه همین سیستم به تمامی بخش های فعال خود در جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی است که البته جزئیات این طرح هنوز از سوی Coinbase اعلام نشده است. این شرکت پر طرفدار در بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون در ۴۲ کشور جهان فعال است.

لازم به ذکر است Coinbase پیشتر در سال ۲۰۱۶ نیز خدمات Paypal را به مشتریان خود ارائه می‌داد که این همکاری به دلیل وجود مشکلات فنی متوقف شد.

در گذشته تنها راه گرفتن پول از حساب بانکی در آمریکا، استفاده از سیستم FW و یا ACH بود. به این معنا که هر چند ممکن بود بسیاری از مشتریان Coinbase از کار با سیستم بانکی ناخشنود بودند، اما با این حال هیچ چاره ای جز مراجعه به بانک جهت برداشت سود حاصل از کارکرد ارزهای دیجیتال وجود نداشت.

مطمئنا کاربران ارزهای دیجیتال می‌توانستند ارزهای دیجیتال خود را بر روی پلتفرم Coinbase فروخته و پول آن را به صورت نقدی دریافت کنند و یا با مراجعه به وب سایت LocalBitcoins.com معاملات دیجیتال خود را به صورت مستقیم با خریداران و یا فروشندگان انجام دهند. البته معامله مستقیم دارای مشکلات امنیتی بسیار خطرناکی مانند لزوم ملاقات مشتری در فضای بیرون از Coinbase و وجود خطر مالی و یا حتی جانی برای آنها بود. اکنون با فعالسازی سیستم پرداخت Paypal بر روی Coinbase، دیگر نیازی به مراجعه به بانک جهت دریافت پول نقد و یا انجام معاملات مستقیم پر خطر آن هم تنها به دلیل دریافت پول نقد وجود ندارد.

البته تنها نقص موجود در این سیستم این است که فعلا در حال حاضر، سیستم Paypal تنها جهت فروش ارز دیجیتال از سوی شما فعال است. یعنی اگر بخواهید در سامانه Coinbase اقدام به خرید ارز دیجیتال نمایید، نمی توان از سیستم Paypal استفاده کرد و حتما باید از کارت اعتباری بانکی خود استفاده نموده و یا به بانک مراجعه کرده و فیش نقدی پر نمایید.

هنوز اقدامات زیادی جهت تکمیل همکاری میان Coinbase و Paypal وجود دارد که از جمله می‌توان به لزوم ارائه خدمات مربوط به سپرده گذاری و یا برداشت وجه از حساب ارزی دیجیتال خود با استفاده از Paypal اشاره نمود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version