نقش جالب زنان در پیشرفت و توسعه ارزهای دیجیتال

نقش جالب زنان در پیشرفت و توسعه ارزهای دیجیتال

زنان معمولاً در ایجاد روابط اجتماعی و ارتباطات قوی هستند مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی. به همین علت است که ارزهای دیجیتال برای پیشرفت به نبوغ آنها بسیار احتیاج دارد.

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس : «تو مال این کارها نیستی. تو به اندازه کافی خوب نیستی،طاقت اتفاقاتی که ممکن است پیش بیاید نداری.»این‌ها یا حتی جملاتی بدتر، شاید حرف‌هایی باشد که شما به خود می‌زنید یا معمولاً به طور غیرمستقیم سر کار آنها را می‌شنوید. چنین عباراتی و ترس و اضطرابی که ایجاد می‌کنند، ممکن است شما و دیگر زنان را از درگیر شدن در مسائل مالی دور نگه دارد مخصوصاً در حیطه جدید ارزهای دیجیتال.

حقیقت این است که ارز دیجیتال به زنان نیاز دارد. در واقع حوزه ارز دیجیتال پتانسیل بزرگی برای آینده ارائه می‌دهد. ولی بدون زنان این فضا ممکن است سخت‌تر به پیش برود. بر اساس گزارش کوین دنس (Coin.dance) سطح فعالیت مردم در زمینه ارز دیجیتال (در این ماه) فقط در زمینه بیت کوین (Bitcoin) به میزان ۹۱/۲۲ درصد مردان و تنها ۸/۷۸ درصد زنان را در بر می‌گیرد. پس چه اتفاقی برای زنان افتاده است؟ گاهی جنسیت ما جلوی کارمان را می‌گیرد به ما گفته می‌شود که در این حوزه به ما احتیاج نیست و شاید بهتر است که قهوه درست کنیم و یا به سالن‌های کنفرانس آب ببریم. چنین حرفها و درخواست‌هایی روی اعتماد به نفس ما تأثیر منفی می‌گذارد. در عوض باید بدانیم که در زمینه ارز دیجیتال به ما احتیاج هست و می‌توانیم نقش مهمی را ایفا کنیم.

 

چطور باید این کار را به انجام برسانیم؟ اینجا پنج نکته که زنان در مورد ارز دیجیتال به دانستن آن احتیاج دارند ذکر خواهد شد:

۱- ارزهای دیجیتال به روش‌های ارتباطی زنان احتیاج دارد

زنان معمولاً در حوزه ارتباطی قوی عمل می‌کنند. آنها قدرت خواندن زبان بدن، گوش دادن و نشان دادن همدردی را بلدند. و به طور معمول زنان در محیط‌های کار گروهی که احتیاج به مهارت‌های گوش دادن زبان بدن و همدردی وجود دارد ارزش زیادی دارند.

ارتباطات برای زنده نگه داشتن کمپانی‌ها بسیار حیاتی است. تجارت نیاز به افرادی در گروه‌های خود دارد تا بتوانند به طور مؤثر پیام‌ها و دیدگاه‌ها را به دیگر اعضای گروه منتقل کرده و به اطلاع عموم مردم نیز برسانند. در صورتی که یک حوزه کاری دارای محصول عالی و شگفت انگیزی باشد ولی نتواند به خوبی بازار را مدیریت کند آن کمپانی به موفقیت دست نخواهد یافت. و در حوزه تیم کاری نیز در صورتی که انتظارات به صورت واضح و روشن توضیح داده نشده باشد یک تیم چگونه می‌تواند اهداف خود را به تحقق برساند؟

نتیجه‌گیری: در صورتی که در مورد ارز دیجیتال به خوبی توضیحاتی ارائه نشود می‌تواند گیج کننده باشد. زنان می‌توانند این مسئله را تغییر دهند. آنها دارای توانایی طبیعی برای توضیح دادن در مورد اطلاعات ارزهای دیجیتال به روشی هستند که افراد معمولی هم می‌توانند با آن ارتباط برقرار کرده و آن را درک کنند. بنابراین کارتان را شروع کنید.

همچنین بخوانید: خرید و فروش ارز دیجیتال

۲- ارز دیجیتال به مهارتهای اجتماعی زنان احتیاج دارد

اجتماعات، هسته اصلی حیطه ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد به خصوص وقتی کار آغاز می‌شود یا در مراحل اولیه ارائه سکه (ICO) قرار دارد، اهمیت بسزایی می‌یابد. ICO به مرحله گفته می‌شود که یک گروه تصمیم می‌گیرد تجارت ارز دیجیتال را شروع کند و محصول و سرویسی را در این محیط ارائه دهد، سکه یا بلیت بفروشد تا برای پروژه‌های خاصی مبلغی را جمع‌آوری نماید. این سکه‌ها یا بلیت‌ها در خدمت هدف اصلی پروژه قرار دارند.

تجارت ارز دیجیتال بدون این اجتماعات هیچ حامی خاصی ندارد. و این بد است زیرا حامی‌ها می‌توانند پشتیبانی مالی انجام دهند و به پروژه کمک کنند تا از ایده به واقعیت بپیوندد. شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال بیت کوین است و مهم‌ترین دلیل موفقیت بیت کوین به اجتماعی از مردم بستگی دارد که به بیت کوین و تکنولوژی آن اعتماد داشتند.

بدون این اجتماعات بیت کوین از بین می‌رفت و تکنولوژی انقلابی آن نیز به فراموشی سپرده می‌شد.

نتیجه گیری: زنان به طور طبیعی قادر به ایجاد گروه هستند. مارتا بارلتا (Martha Barletta) نویسنده و فعال بازار، می‌گوید: «مردان فقط به فکر ارائه اطلاعات و بیان واقعیات هستند ولی زنان در هنگام صحبت کردن، هم به فکر ارائه اطلاعات هستند و هم برقرار کردن ارتباطات.» با این که رد و بدل کردن ارتباطات مهم است ولی ساختن ارتباطات برای نگه داشتن گروه‌ها حیاتی است.

۳- ارز دیجیتال می‌تواند از زنان در حوزه شبکه‌های اجتماعی نیز سود ببرد

زنان در زمینه ایجاد ارتباطات و گروه‌ها برای تأثیرگذاری مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی معروف هستند. بریجیت برنان (Bridget Brennan) در مقاله‌ای به نام وقتی که سخن از بازاریابی می‌آید زنان می‌توانند شبکه اجتماعی اصلی را بسازند.» می‌نویسد که این مبحث در مورد زنان عادی است که به صورت آنلاین در مورد محصولات و خدماتی که قصد خرید آن را دارند به بحث و گفتگو بپردازند. او همچنین می‌گوید که احساسات می‌تواند بر روی فعالیت‌ها تأثیر بگذارد و این مسائل بر روی صنعت تأثیر به سزایی دارد.

نتیجه گیری: زنان استعداد خاصی در زمینه بحث و گفتگو دارند و احساسات آنها که منشأ طبیعی و داخلی دارد بر روی ایجاد روابط ارتباطات متمرکز می‌شود که به گفته برنان نهایتاً به گسترش و توسعه روابط و صنایع می‌انجامد.

 

۴- زنان در حال حاضر هم باعث پیشرفته ارزهای دیجیتال شده‌اند

گرچه حوزه‌های دیجیتال بیشتر در اختیار مردان است ولی برخی زنان هم در این زمینه فعالیت دارند و از نبوغشان برای بازتر کردن این فضا استفاده می‌کنند. برای مثال، ماریا پروساکووا، که در حال حاضر حقوقدان و سابقاً یکی از شرکت کنندگان المپیک روسیه بوده است و مؤسس شرکت Crypto PR Lab نیز می‌باشد زنی که در حال استفاده از نبوغ ایجاد ارتباطات اجتماعی خود و گسترش فضای ارزهای دیجیتال است.

من این فرصت را داشتم تا بتوانم با پروساکووا صحبتی داشته باشم و از او در مورد دیدگاه‌هایش در مورد ورود زنان به حوزه ارز دیجیتال با توجه به اینکه در حال حاضر هم آنها تأثیر به سزایی در این حوزه داشته‌اند و استعدادهای زیادی برای ارائه در صنعت دارند صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که چه راه‌هایی وجود دارد که زنان بیشتر بتوانند وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند؟ اظهار کرد: آموزش. همانطور که مؤسساتی مانند Code.org در حال تدریس کامپیوتر در دبیرستان‌ها هستند ارزهای دیجیتال هم باید در بخشی از برنامه درسی مدارس قرار بگیرد. گروه‌هایی مانند گرلز هو کد Girls Who Code و کدینگ اف تی دابلیو CodingFTW [که هر دو کد نویسی را آموزش می‌دهند] می‌توانند آگاهی سازی بیشتری در زمینه این حوزه ایجاد کنند و نهایت‌ها این بخش را به صنعتی که زنان به راحتی بتوانند وارد آن شوند تبدیل سازند.

۵- چطور می‌توانیم به زنان کمک کنیم که در فضای ارزهای دیجیتال احساس راحتی کنند؟

– موفقیت زنانی که در حوزه ارز دیجیتال وارد شده‌اند بسیار ارزشمند است. اجتماع افرادی که در زمینه ارز دیجیتال کار می‌کنند به عنوان گروهی به هم پیوسته، باید تلاش کنند که آگاهی را در مورد زنان موفق در این حوزه افزایش دهند. از مصاحبه‌های تلویزیونی گرفته تا مقالات روزنامه‌ها تا برنامه‌های آموزشی در این زمینه فرصت‌های بسیاری وجود دارد تا بتوانیم به تأثیراتی که زنان مؤثر در این زمینه داشته‌اند بیشتر بپردازیم و محیطی پذیراتر برای همه به وجود بیاوریم.

نتیجه‌گیری: نمایش پیشرفت پایدار در این زمینه می‌تواند تأثیر خوبی را برای ایجاد انگیزه در زنان برای درگیر شدن در تکنولوژی بلاک چین، کار در زمینه صنعت و به دست آوردن نتایج عالی ایجاد کند. و در عین حال بسیاری از این نتایج را تا سالها پایدار نگه دارد.

 

۶- بدون زنان هیچگونه توازنی وجود ندارد

همانند تمام چیزهای دیگر توازن بهترین روش برای انجام کارهاست و کار در حوزه ارزهای دیجیتال نیز زنان و مردان را به صورت ۵۰/۵۰ می‌تواند در بر بگیرد.

نتیجه گیری: وارد شدن تعداد بیشتری از زنان به حوزه ارزهای دیجیتال نرخ جنسیتی را که ما به آن احتیاج داریم به توازن می‌رساند و به این صنعت وجهه بسیار خوب می‌بخشد نبوغ مردان و نبوغ زنان در کنار دیگر و به شکل برابر.

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید