video thumb

نصب روزانه ۵ دستگاه خودپرداز جدید ارزهای دیجیتال (ATM) در دنیا

داده‌های گردآوری شده در وب‌سایت Coin ATM Radar در ۱۰ ژانویه نشان‌دهنده این است که بیش از ۴۰۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در نقاط مختلف دنیا راه‌اندازی شده است.

علی‌رغم سقوط قیمت ارزهای دیجیتال، تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان به سرعت در حال گسترش هستند و به طور متوسط روزانه ۴٫۹ دستگاه جدید نصب می‌شود.

از مجموع ۴۱۶۷ خودپرداز موجود در سراسر جهان، ۷۱٫۸ درصد در شمال آمریکا واقع شده اند که ۵۶ درصد در آمریکا، ۲۳ درصد در اروپا، ۲٫۶ درصد در آسیا، ۱٫۳ درصد در اقیانوسیه، ۱٫۱ درصد در آمریکای جنوبی و تنها ۲ درصد در آفریقا قرار دارند.

در آسیا، سهم هنگ کنگ از دستگاه‌های خودپرداز ۰٫۸ درصد از کل خودپردازهای موجود در سراسر جهان می‌باشد – در حالی که در اروپا، سهم اتریش (۶٫۴ درصد) است و سهم انگلستان به زودی (۴٫۸ درصد) خواهد شد.

براساس این داده‌ها، نصب خودپرداز بیت کوین در ایالات متحده از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا امروز به ۲،۲۴۵ افزایش یافته است. که ۱٫۲۵۹ خودپرداز جدید، تنها در طول یک سال نصب شده‌اند. کالیفرنیا با مجموع ۴۷۳ خودپرداز بیشترین تعداد خودپرداز را دارا بوده و در صدر ایالات قرار دارد و ایلینوی با ۲۵۰ دستگاه خودپرداز در رده بعدی می‌باشد.

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق ۴۱۶۷ دستگاه خودپرداز در سراسر جهان از بیت کوین (BTC) پشتیبانی می‌کنند (۹۹٫۹ درصد یا به عبارتی ۴٫۱۶۲ دستگاه خودپرداز از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند)، ۶۴٫۶ درصد از یک یا چند آلت کوین پشتیبانی می‌کنند.

همچنین گفتنی است؛ ۵۹٫۵ درصد از خودپردازها از لایت کوین (LTC)، ۴۹٫۳ درصد از اتریوم (ETH) و ۳۳٫۹ درصد از بیت کوین کش (BCH) پشتیبانی می‌کنند. همچنین ارز دیجیتال دش (DASH) توسط ۱۷٫۹ درصد از دستگاه‌های خودپرداز پشتیبانی می‌شود، در حالی که مونرو (XMR)، دوج کوین (DOGE) و زدکش (ZEC) هر کدام توسط سه درصد از خودپردازها یا کمتر پشتیبانی می‌شوند.

غایب آشکار وب‌سایت Coin ATM Radar، کشور هند می‌باشد. همانطور که در ماه نوامبر اعلام شد، توسعه‌دهندگان اولین خودپرداز بیت کوین در این کشور در شهر بنگلور دستگیر شدند، اتهام آنها چسباندن برچسب خودپرداز بر روی این دستگاه‌ بود، چراکه این دستگاه، مطلقا یک دستگاه خودپرداز نبود بلکه دستگاهی بود که به کاربران ارز دیجیتال اجازه می‌داد تا کانال‌های بانکی را دور بزنند.

این دستگیری‌ها پس از این صورت گرفت که رزرو بانک هند (RBI) در بهار سال ۲۰۱۸، انجام معاملات با شرکت‌های وابسته به ارز دیجیتال را ممنوع کرد.

در اوایل ماه جاری سایت کوین تلگراف گزارش داد که لاماسو (Lamassu)، تولیدکننده دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به علت مشکلات قانونی در سایر کشورها، به سوئیس نقل مکان کرده است. لاماسو اعلام کرد که که درخواست آنها برای افتتاح حساب توسط ۱۵ بانک رد شده، چرا که آن‌ها در صنعت بیت کوین‌‌ فعالیت دارند، اما در امر معامله یا دسته‌‌بندی ارزهای دیجیتال شرکت نمی‌‌کنند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ