video thumb

افت ۱۶ میلیون دلاری بازار ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت

بازار بزرگ ایجاد شده برای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹، تنها در یک روز با افت ۱۱ درصدی مواجه شده و سود حاصل از این بازار جدید برای آلت کوین ها به طور کلی از بین رفت.

اما بر اساس گزارش‌های رسیده، نوسان قیمت در این بازار همچنان ادامه دارد. بطوریکه در روز پنجشنبه تنها در عرض ۶۰ دقیقه و هشت ساعت پس از افت قیمت‌ها، این ضرر بزرگ قیمت جبران شد. این افت آن هم در عرض ۲۴ ساعت منجر به وارد آمدن ضرر ۱۶ میلیون دلاری به بازار ارزهای دیجیتال شد. با این حساب، ارزش کل سرمایه موجود در بازار ارزهای دیجیتال در روز جمعه به ۱۲۰ میلیون دلار کاهش یافت که البته گفته می‌شود این افت قیمت‌ها همچنان ادامه خواد داشت.

اما در جریان تحولات اخیر، بیت کوین باز هم در صدر بازندگان قرار داشته و قیمت آن برای لحظاتی از ۴۰۵۰ دلار به ۳۸۵۰ سقوط کرده است. اما در موج دوم کاهش قیمت‌های روز جمعه موجب شد تا قیمت بیت کوین به زیر ۳۶۵۰ دلار سقوط کرده که با این حساب قیمت این ارز حدود ۹٫۵ درصد افت کرده است. اما آنچه مسلم است، اینکه قیمت بیت کوین وارد فاز ۱۶۵۰ دلار شده که این به معنای باخت بزرگ بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال است.

اما ارز دیجیتال اتریوم نیز با کاهش قیمت ۱۴ درصدی روبرو شده که بار دیگر قیمت آن به ۱۳۰ دلار بازگشت. این موضوع باعث شد تا ارز «ترون» بتواند با ۱۲ درصد افت قیمت، جایگاه دوم بازندگان را از اتریوم باز پس بگیرد.

اوضاع  ۱۰ ارز برتر دیگر بازار هم به همین گونه بوده است. تمامی آلتکوین‌ها با سقوط دورقمی قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بوده که از این میان، Bitcoin Cash و EOS با ۱۷ درصد سقوط قیمت مواجه بوده‌اند. ترون نیز با افت قیمت بازار، مقادیر زیادی از سود حاصل برای این شرکت طی روزهای نخست ژانویه را از دست داده و در جایگاه نهم جدول جای گرفته است.

اما اوضاع بیست ارز نخست بازار ارزهای دیجیتال در بازار روز جمعه از این هم بد تر بوده است. قیمت ارز دیجیتال کاردانو حدود ۲۰ درصد افت داشته است. همچنین ارزهای لوتا، مونرو و نئو نیز با افت ۱۵ درصدی قیمت مواجه بوده‌اند. بهترین وضعیت در میان گروه بیست ارز اول بازار، به Zcash تعلق داشته که تنها ۴ درصد از قیمت آن کاهش یافته است.

در خصوص ۱۰۰ ارز برتر بازار نیز باید گفت که ارز دیجیتال Verge با ۴ درصد سقوط قیمت، اوضاع بهتری نسبت به بقیه داشته است. مابقی ارزهای کم ضرر را نیز ارزهای پیادار تشکیل می‌دهند. دو بازنده بزرگ این فهرست را نیز کاردانو و Bitcoin Cash تشکیل می‌دهند.

در مجموع باید گفت که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در روز جمعه حدود ۱۶ میلیون دلار یا ۱۱٫۶ درصد افت داشته. ارزش کل سرمایه این بازار اکنون حدود ۱۲۰ میلیون دلار به حساب می‌آید. اما در قیاس با سال ۲۰۱۸ باید گفت که قیمت تمامی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ بالا رفته است. اما سقوط ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۱۲۰ میلیون دلار می‌تواند بازار این دسته از ارزها را بیش از این پایین آورد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ