سرمایکس
video thumb

یک تحلیلگر: احتمال اینکه بیت کوین در سال جاری به قیمت ۵ رقمی پیشین خود برسد، کم است

یکی از کارشناسان معاملات در گفتگو با مارکت واچ (MarketWatch) عنوان کرد: احتمال اینکه بیت کوین در سال جاری به قیمت ۵ رقمی پیشین خود برسد، کم است. در حالی که در سال ۲۰۱۸، روند قیمت ارزهای دیجیتال کاملا نزولی بود، با انجام فروش یکجا به طور گسترده در ماه نوامبر، ارزش ارزهای دیجیتال بالای جدول با درصدی ۲ رقمی کاهش پیدا کرد و بیت کوین برای اولین بار در آن سال، به زیر ۵۶۰۰ دلار سقوط کرد.

معاملات اختیار که به معامله‌گران این اجازه را می‌دهد تا در مورد آن که آیا قیمت یک دارایی به سطح مشخصی می‌رسد یا خیر، شرط ‌بندی کنند، در فضای ارزهای دیجیتال در حال محبوب شدن هستند. امانوئل گو (Emmanuel Goh)، معامله‌گر مشتقات پیشین شرکت جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) و بنیان‌گذار شرکت ارز دیجیتال اسکیو (Skew)، به مارکت‌ واچ گفت که از ابتدای سال تا کنون، حجم روزانه‌ی بازار معاملات اختیار، دو برابر شده است.

وی عنوان کرد: انقضای شانس ۱۰ هزار دلاری، تا پایان سپتامبر است و اکنون با ۵ دلتا قیمت‌گذاری شده است. این بدین معناست که طبق عملکرد معامله‌گران اختیار، ۵ درصد شانس این موضوع وجود دارد که قیمت بیت کوین تا ماه سپتامبر به ۱۰ هزار دلار برسد.

گو همچنین اشاره کرد که یک قرارداد اختیار معامله ۲۰ هزار دلاری نیز برای ماه ژوئن وجود دارد، اما احتمال آن‌ که بیت کوین به این قیمت برسد صفر است. قرارداد اختیار معامله (call option) به دارنده، این اجازه را می‌دهد تا یک دارایی را با قیمتی تعیین ‌شده، در زمانی مشخص خریداری کند، اما آنها ملزم به انجام این کار نیستند. وی افزود که این قرارداد ۲۰ هزار دلاری احتمالاً یک معامله‌ی خوش‌بینانه بوده است که سال گذشته زمانی که سرمایه‌گذاران در حال بحث در مورد احتمال کوتاه‌مدت افزایش قیمت‌ها بوده‌اند، به وجود آمده است.

علی‌رغم بهبود آهسته‌ای که از زمان زمستان ارزهای دیجیتال صورت گرفته است، برخی از کارشناسان و معامله گران همچنان پیش‌بینی‌ های خود را در مورد صعودی شدن قیمت ارزهای دیجیتال اصلی حفظ کرده‌اند. آرتور هیز (Arthur Hayes)، بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال بیت‌ مکس (BitMEX)، اخیراً پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در سال جاری به ۱۰ هزار دلار و در نهایت به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

تیم دراپر (Tim Draper)، میلیاردر و سرمایه‌گذار خطر پذیر، نیز عنوان کرد که بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ به قیمت قابل توجه ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. اخیراً، دراپر پیش‌بینی کرد که پول فیات در ۵ سال آینده خنده‌دار و بلااستفاده خواهد شد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version