سرمایکس
video thumb

تعویق یک ساله در عملیاتی سازی طرح موسوم به EFT

«برایان کلی» از مدیران برجسته فعال در زمینه ارزهای دیجیتال و نهادهای رگولاتوری مربوطه اعلام کرد که هیچ شانسی پیش روی عملیاتی شدن بودجه در نظر گرفته شده به عنوان پشتوانه مبادلات مالی بیت کوین در سال ۲۰۱۹ وجود ندارد.

وی که این سخنان را در جریان برگزاری کنفرانس تامین مالی ارزهای دیجیتال در سوئیس مطرح می‌کرد، در خصوص وضعیت کلی ارزهای دیجیتال در سال جاری میلادی، فضای بهتر و مناسب تری را برای این درسته از ارزها در سال ۲۰۱۹ در قیاس با سال گذشته میلادی پیش بینی کرد.

این مدیر برجسته بازار ارزهای دیجیتال همچنین گفت: ما در حال نزدیک شدن به پایان دوران بازار خرسی هستیم، اما ممکن است با رکود موقتی دیگری نیز روبرو شویم که این موضوع اصلا مرا غافلگیر نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پیش بینی وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ افزود: احتمالا در سال ۲۰۱۹، تمرکز ما معطوف به ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، لایت کوین و نظیر آنها خواهد بود؛ به این دلیل که ما شاهد وجود کمی تنش ژئوپولیتیک در جهان هستیم. ما در حال آغاز دورانی هستیم که بازیگران کلان نو ظهوری در حال روی آوردن به استفاده از بیت کوین به عنوان جایگزینی برای ارزهای مبتنی بر طلای خود بوده و یا به این دسته از ارزها به چشم ابزاری در برابر تورم به وجود آمده در ارزهای دیجیتال و نوسان بازار آنها نگاه می‌کنند.

به گفته کلی، در سال ۲۰۱۹ شاهد استفاده گسترده تری از ارزهای دیجیتال به عنوان جریان اصلی سرمایه پذیری در این سال خواهیم بود.

با این حال، هنگامی که در خصوص موضوع EFT یا همان بودجه در نظر گرفته شده به عنوان پشتوانه مبادلات بیت کوین در آمریکا از کلی سوال شد، وی امکان اجرایی شدن این طرح در سال ۲۰۱۹ را قویا رد کرد.

لازم به ذکر است تصویب EFT به عنوان بودجه‌ای سرمایه‌ای جهت ضمانت ارزش سرمایه گذاری انجام شده بر روی ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین از سوی کمیسیون امنیت و مبادلات تجاری آمریکا صورت گرفت که منجر به روانه شدن سیل گسترده‌ای از مشتریان جدید به سمت این بازار شد.

کمیسیون امنیت و مبادلات تجاری آمریکا در سال ۲۰۱۸ درخواست‌های متعددی از سوی منابع مختلف در جهت راه اندازی EFT دریافت کرد که از جمله می‌توان به «دوقلوهای وینکل وس»، از سرمایه داران و رهبران تجاری آمریکا اشاره کرد. اما همچنان روندی نسبتا طولانی در انتظار اجرایی شدن این طرح است.

کلی با توضیح چرایی استدلال خود در خصوص اجرایی نشدن طرح EFT گفت که امکان تغییر نظر کمیسیون امنیت و مبادلات تجاری آمریکا در مورد زمان اجرایی شدن این طرح وجود نداشته و هنوز خیلی از موضوعات حل نشده بر سر راه این طرح وجود دارند.

این سرمایه دار بزرگ و موفق همچنین پیش بینی کرد که زمان اجرایی شدن طرح موسوم به EFT دستکم تا یک سال دیگر به تعویق خواهد افتاد.

در همین راستا، کلی همچنین پیش بینی کرد که طی سال‌های پیش رو جهان با یک بحران مالی جدید روبرو خواهد شد که نتیجه شکل گیری چالش مالی جدید خواهد بود. اما ماهیت بحران یاد شده با بحران‌های پیشین کاملا متفاوت خواهد بود که همین موضوع منجر به گشوده شدن پنجره‌ای از فرصت‌ها پیش روی ارزهای دیجیتال شده و نتیجه آن نیز ظهور ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی واقعی و عملیاتی به جای ارزهای دیجیتال خواهد بود.

لازم به ذکر است کلی پیشتر نیز پیش بینی کرده بود که راه اندازی طرح EFT زودتر از فوریه سال ۲۰۱۹ عملیاتی نخواهد شد. وی همچنین در گفتگو با رئیس کمیسیون امنیت و مبادلات تجاری آمریکا گفته بود که بازار قراردادهای آینده بیت کوین هنوز به اندازه کافی به بلوغ نرسیده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version