سرمایکس
video thumb

درخواست SEC از دو صندوق قابل معامله در بورس برای حذف عبارت بلاک چین از نام خود!

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از دو صندوق سرمایه‌ گذاری درخواست کرده تا عبارت بلاک چین را از نام خود حذف کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) Amplify و Reality Shares در پرونده‌های اولیه خود به بلاک چین اشاره کردند. بنا به گفته این منبع آگاه، این دو صندوق قصد داشتند تا در آخرین لحظات سال ۲۰۱۸ نام خود را تغییر دهند.

علی‌رغم حذف عبارت بلاک چین، دستگاه نمایش بهای سهام این دو صندوق هنوز به این فناوری اشاره دارد. صندوق‌های Ampilfy به عنوان BLOK خرید و فروش می‌شوند، در حالی‌که این محصول به عنوان ETF تبدیل اشتراک داده، توصیف شده است. Reality Shares از عنوان BLCN استفاده می‌کند و محصول خود را به عنوان ETF نسل بعد اقتصاد نزدک، توصیف می‌کند.

علاوه بر این، بلومبرگ مدعی است که صندوق های مرتبط با بلاک چین دیگری نیز وجود داشتند که بنابه درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحد نام خود را تغییر دادند.

طبق قانون شرکت های سرمایه گذاری در سال ۱۹۴۰، شرکت ها نباید از نم های فریبنده و گمراه کننده استفاده کنند. در سال ۲۰۰۱، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قانون انتخاب نام (Rule 35d) را به منظور روشن سازی این دستورالعمل به تصویب رساند. بنابراین، صندوق‌ها ملزم شدند تا از همخوانی حداقل ۸۰ درصد از دارایی‌هایشان با نام‌هایشان اطمینان حاصل کنند.

به گزارش بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به علت افزایش تعداد ETFها که توسط صندوق هایی راه اندازی شده اند که بر روی طیف گسترده ای از پروژه ها و خدمات سرمایه گذاری می کنند، در حالت آماده باش قرار دارد. گفتنی است که تعداد دارایی های این صندوق ها بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ تقریبا سه برابر شده است و بیش از ۱۰ درصد از ETF های جدید در سال ۲۰۱۸ یک موضوع خاص را هدف قرار داده اند.

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده، در اوایل سال ۲۰۱۸، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به شرکت های آمریکایی که نام خود را تغییر می دهند تا عبارت بلاک چین را به آن اضافه کنند، اعلام کرد که به زودی شاهد افزایش نظارت و بررسی از جانب قانون گذاران خواهند بود.

جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، اخیرا خاطرنشان کرد که صنعت ارز دیجیتال در آینده نزدیک در کانون توجه قانون ‌گذاران باقی خواهد ماند. وی بر این باور است که راهی برای انطباق این صنعت با قوانین اوراق بهادار فدرال وجود دارد.

در اوایل ماه آوریل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، دستورالعملی برای تعیین اینکه آیا دارایی‌ های دیجیتال قراردادهای سرمایه‌ گذاری را تشکیل می ‌دهند، منتشر کرد. این آژانس همچنین اعلام کرد که عرضه اولیه سکه از استارت آپ Turnkey یک توکن امنیتی نبود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version