آگهی جذب استخدام متخصصین ارزهای دیجیتال در بانک مرکزی چین

آگهی جذب استخدام متخصصین ارزهای دیجیتال در بانک مرکزی چین

بانک مرکزی چین با انشتار خبری در وب سایت رسمی خود از تخصیص چهار پست شغلی به تخصصی های مربوط به ارزهای دیجیتال خبر داد.
به گزارش صرافی ارز دیجیتال سرمایکس، بر اساس این گزارش بانک مرکزی چین به دنبال به کارگیری دو مهندس در «موسسه پول دیجیتال» است که از مهارت کافی در زمینه های بلاک چین، ارز دیجیتال شناسی، امنیت و طراحی چیپ ها برخوردار باشند. بانک از این متخصصین انتظار دارد یک پلتفرم مبتنی بر یک ابر پایه داده و همچنین یک چیپ پردازشگر جهت نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال طراحی و اجرا نمایند.
مهندسین به کار گرفته شده همچنین مسئولیت نرم افزارهای مربوط به ارز دیجیتال، فناوری انکریپت مردن، مدل های امنیتی و تحقیق و توسعه ترمینال تکنولوژی چیپ خواهند بود.
اما دو پست دیگر شغلی مورد نیاز بانک مرکزی چین را یک حقوقدان متخصص در حقوق اقتصادی و مالی بر عهده خواهند داشت که مسئولیت آنها انجام تحقیقات حقوقی، تحلیل مکانیسم های اقتصادی، مدیریت تهدید و همینطور سیاست تحقیق در خصوص مبانی حقوقی ارز دیجیتال خواهند بود.
لازم به ذکر است بانک مرکزی چین پیشتر از سال ۲۰۱۷ انجام هرگونه فعالیت در زمینه مبادله ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرده و همواره در خصوص خطر استفاده از ارزهای دیجیتال به شهروندان این کشور هشدار داده است.
دولت و نهادهای اقتصادی چین پس از اجرایی سازی قانون منع استفاده از ارزهای دیجیتال، بر روی سیستم مالی بلاک چین تمرکز کرده اند. پکن نخستین بار در پاییز امسال از راه اندازی یک بلاک چین اقتصادی جهت انجام امور مالی و تجاری در شهر شنژن این کشور خبر داد. این شبکه قرار است به شهرهای گوآنگ دوآنگ، هنگ کنگ و خلیج ماکائو نیز کشیده شود.

همچنین بخوانید: خرید و فروش ارز دیجیتال

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید