video thumb

صرافی کریپتوپیا دارایی‌های به سرقت رفته کاربرانش را بازگرداند!

صرافی کریپتوپیا که اخیرا هک شده است در تاریخ ۵ مارس در پستی در توئیتر عنوان کرد که به تازگی وب سایت خود را در قالب فقط خواندنی، مجددا راه اندازی کرده و دارایی کاربرانش را به حالت قبل از هک بازگردانده است.

به دنبال اطلاعیه ای که در تاریخ ۴ مارس منتشر شد و در آن از راه‌اندازی وب‌ سایت این صرافی خبر داده می شد، اما کریپتوپیا با اندکی تاخیر، یک روز بعد، یعنی روز سه‌شنبه ۵ مارس وب‌ سایت خود را مجددا راه‌اندازی کرد.

در آخرین سری از توئیت‌ها، کریپتوپیا تائید کرد که موجودی مشتریانش را که از ۱۴ ژانویه در نزد آنها بوده است، به عنوان اساس محاسبات برای بازگرداندن‌ دارایی‌ها استفاده خواهد کرد.

این صرافی گزارش داد که آن‌ها در حال نهایی کردن فرآیند بازگرداندن دارایی برای کاربران زیان دیده هستند و قصد دارند جزئیات بیشتر را به زودی منتشر کنند. در حال حاضر کریپتوپیا، به مشتریانش توصیه کرده است که رمزهای عبور و تائید اعتبار دو مرحله‌ای خود را تغییر دهند.

پس از هک ۱۶ میلیون دلاری که در اواسط ماه ژانویه رخ داد، صرافی کریپتوپیا همچنان در حالت تعمیرات مانده بود تا اینکه پلیس نیوزلند گزارش داد که صرافی آماده است تا عملیات خود را در تاریخ ۱۳ فوریه دوباره آغاز کند. کریپتوپیا در واکنش به این اخبار عنوان کرد: تا زمانی که صرافی به طور کامل میزان خسارت خود را مشخص نکند و از امنیت کامل موجودی‌ها اطمینان حاصل نکند، قادر به انجام معاملات نخواهد بود.

پس از گزارش اولیه هک در اواسط ماه ژانویه، شواهد بیشتر آشکار کرد که هکرها در دو هفته بعد نیز در حال برداشت ارزهای دیجیتال از این صرافی بوده اند.

در سایر اخبار آسیب پذیری صرافی ها، در روز ۳ مارس، آر وای او (RYO)، که یک هارد فورک از مونرو (XMR) می باشد، با انتشار پستی ادعا کرد که یک باگ در نرم افزار کیف پول مونرو وجود دارد که می‌تواند به طور بالقوه صرافی‌ها را در معرض خطر هک قرار دهد این باگ می‌تواند برای ارائه وجوه جعلی به صرافی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ