سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

پرداخت شهریه دانشگاه از طریق بیت‌کوین

شهرت چشمگیر بیت‌کوین و دیگر بلاک‌چین

همزمان که اقبال به بلاک‌چین در حال رشد است، نیاز به متخصصان این حوزه نیز افزایش یافته است. حتی سازمان ملل هم دست به کار شده و به دنبال استفاده از بلاک‌چین برای دریافت کمک‌های بین‌المللی است.

می‌خواهید با بیت‌کوین به دانشگاه بروید؟

آموزش و پرورش توسط بیت کوین

مامی این فشارها باعث شده که دانشگاه‌ها تکنولوژی بلاک‌چین را وارد برنامه‌ی درسی خود کنند. دانشگاه نیکوزیا (Nicosia)، اولین دانشگاهی است که پرداخت به روش بیت‌کوین را پذیرفت و دانشجویان آن می‌توانند با مدرک بلاک‌چین فارغ التحصیل شوند.
حالا بقیه‌ی دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دنبال این قطار به راه افتاده اند و هم به دانشجویان اجاز‌ه‌ی گذراندن دوره‌های بیت‌کوین را می‌دهند و هم امکان پرداخت شهریه از طریق بیت‌کوین را فراهم می‌کنند.

آخرین دانشگاهی که وارد این عرصه شده است مدرسه اروپایی مدیریت و تکنولوژی (ESMT) است که برگزاری کارگاه‌های ارزهای دیجیتال را آغاز کرده و به دانشجویان اجازه می‌دهند شهریه را به وسیله‌ی بیت‌کوین پرداخت کنند. جورج گارلیکس (Georg Garlichs)، مدیر مالی دانشگاه می‌گوید: “ضرورت بود که ما را به این کار وادار کرد. مشکلاتی که دانشجویان ما در کشورهای دیگر با آن مواجه بودند از جمله اینکه حواله‌ی پول برای آنان سخت بود. همزمان که شهرت و اقبال عمومی نسبت به ارزهای رمزنگاری‌شده افزایش می‌یابد، متخصصان بیشتری مورد نیاز خواهند بود و مراکز آموزشی باید به این نیازها پاسخ دهند.”

 

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version